ORAN'a proje yağdı

Yozgat, Sivas, Kayseri illerini kapsayan Orta Anadolu Kalkınma Ajansı'nın (ORAN), 2015 yılı teklif çağrısı kapsamında toplam 203 proje başvurusu kabul gördü. Uygun görülen projeler için toplamda 17 Milyon lira tutarındaki kaynağın harcanacağı kaydedildi.
Yayınlanma tarihi: 30 Nisan 2015, Perşembe günü, saat: 01:27

ORAN Kalkınma Ajansı Nisan ayı toplantısı dönem Başkanı Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı başkanlığında gerçekleştirildi. Sivas Valisi Alim Barut, Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, Oran Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Fatih Gavgacı ve Sivas İl Genel Meclis Başkanı Sedat Özata'nın hazır bulunduğu toplantının açılışında konuşan dönem Başkanı Vali Yazıcı, bölgesel kalkınma hedeflerine daha fazla katkı sağlanması amacıyla gerçekleştirilmesi hedeflenen 'İl Kalkınma Kurulu' ve 'Sektörel Çalışma Grubu' toplantılarının Nisan ayının ilk yarısında gerçekleştirildiğini hatırlattı.

Vali Yazıcı, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı'nın 2015 yılı teklif çağrısı kapsamında, bölgede yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımının yaygınlaştırılması, üretimde sürdürülebilir rekabet ile bölgenin kültür ve turizme yönelik potansiyellerinin değere dönüştürülmesini amaçlayan mali destek programları için proje kabul sürecinin 10 Nisan 2015 tarihi itibariyle sona erdiğini kaydetti.

Vali Yazıcı, ''Toplamda 17 Milyon lira tutarında bir kaynağın değerlendirme süreci sonunda başarılı bulunan projelere aktarılması planlanmıştır. Yenilenebilir Enerji ve Sürdürülebilir Rekabet mali destek programına 144, Kültür ve Turizm mali destek programına ise 59 proje başvurusu olmak üzere toplam 203 proje başvurusu kabulü yapılmıştır'' dedi.

Proje değerlendirmelerinin Mayıs ayı sonuna kadar tamamlanmasının planlandığına dikkat çeken Vali Yazıcı, değerlendirme sürecinin tamamlanmasını müteakip başarılı bulunan projelerin kamuoyuna ilan edilerek, proje sahipleriyle destek sözleşmelerinin Haziran ayı içerisinde imzalanacağını bildirdi. Vali Yazıcı, ''Ajans tarafından yürütülen planlama çalışmalarının ve sağlanan desteklerin kalkınma sürecinde bölgemize ve illerimize olumlu katkılar sağlamasını dilerim'' ifadesini kullandı. Vali Yazıcı, proje başvurularının illere göre dağılımıyla ilgili soruya ise ''Yozgat ve Sivas illerine bu konuda pozitif bir ayrımcılık yapılıyor'' yanıtını verdi. 

Haber: Seyfi Çelikkaya

Etiketler: oran   ekonomi  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki