ORAN Yönetim Kurulu Sarıkaya'da Toplandı

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) Yönetim Kurulu Toplantısı, Sivas Valisi ve Oran Yönetim Kurulu Başkan Vekili Âlim Barut başkanlığında toplandı.
Yayınlanma tarihi: 10 Eylül 2015, Perşembe günü, saat: 21:19

Sarıkaya Kaymakamlığı Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Vali Abdulkadir Yazıcı, Sivas Valisi Âlim Barut, Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın ve ORAN Genel Sekreteri Kamil Taşcı katıldı.
 
Vali Barut, Ajans Çalışmaları Hakkında Bilgi Verdi
Ajans Yönetim Kurulu Başkanı Sivas Valisi Âlim Barut yaptığı basın açıklamasında; “Orta Anadolu Kalkınma Ajansı, faaliyetlerine planlama ve koordinasyon süreçleri, mali ve teknik destekler ile yatırım destek danışmanlığı başta olmak üzere tüm alanlarda bölge kalkınmasını hedefleyen çalışmalarla sürdürmektedir. Ajans tarafından yürütülmekte olan mali destek programları kapsamında hali hazırda toplam proje tutarı 56 milyon TL olan 76 projenin uygulama süreci devam etmektedir. Söz konusu projelere yönelik olarak ihale faaliyetleri, kontrol ve izleme çalışmaları, raporlamalar ve ödeme işlemleri Ajans uzmanları tarafından geçtiğimiz ay içerisinde de eksiksiz olarak gerçekleştirilmiştir”dedi.

Amacımız Bölgesel Kalkınmayı Sağlamak
Vali Barut Konuşmasına; “Geçtiğimiz dönemden devam eden programlarla birlikte 2016 yılı destek programları için de TR72 Bölgesi 2014-2023 Bölge Planı’nda belirlenen eksen ve öncelikler doğrultusunda çalışmalar başlatılmıştır. Ajansın faaliyet gösterdiği TR72 Bölgesinde yer alan Kayseri, Sivas ve Yozgat illerimiz, gerek sermaye birikimleri, gerekse girişimcilik kapasiteleri, ulaşım modları ve sosyo-ekonomik gelişmişlik seviyeleri açısından birbirlerinden farklılık göstermekte; bu farklılık Bölge ilçelerine de yansımaktadır. Bu çerçevede, Bölge içinde farklı gelişim alanlarının belirlenmesi ve birbirleriyle benzer özellik taşıyan alt bölgeler için belirlenen eksen, öncelik ve tedbirlerin mekânsal olarak farklılaştırılması amacıyla Ajans tarafından gerçekleştirilen çalışmalar sonucunda hazırlanan “TR72 Bölgesi Alt Bölge Çalışması” Ajansın önümüzdeki dönemde gerçekleştireceği faaliyetler için referans noktası niteliğinde olacaktır. Programlara ilişkin detay bilgiler Yönetim Kurulu ve Kalkınma Bakanlığı’nın onayını müteakip kamuoyuna duyurulacaktır” şeklinde devam etti.

Doğrudan Faaliyet Destek Programı Çalışmaları Aralıksız Devam Ediyor
Doğrudan Faaliyet Destek Programı hakkında da bilgiler veren Vali Barut; “Geçtiğimiz ay içerisinde Ajansa başvurusu kabul edilerek değerlendirmesi yapılan faaliyet tekliflerinin değerlendirme sonuçları da Yönetim Kurulu onayının ardından Ajans internet sitesinden ilan edilecektir. Bununla birlikte, kurum ve kuruluşların kurumsal kapasitelerinin artırılması hedefiyle eğitim ve danışmanlık desteklerinin sağlandığı Teknik Destek Programı kapsamında 4. dönem başvuru sonuçları da önümüzdeki günlerde Ajans internet sitesinden ilan edilecek olup, söz konusu projelerin Ekim ayı içerisinde uygulanması öngörülmektedir. Kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşların istifade edebileceği Doğrudan Faaliyet ve Teknik Destek programlarına başvurular devam etmekte olup,  söz konusu programlarla ilgili detaylar Ajans internet sitesinde paylaşılmaktadır”dedi.

Yeni Genel Sekreter Kamil Taşçı’ya Başarılar Diledi
Vali Barut konuşmasına, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliği’ne, görevlendirilen Kamil Taşcı’ya başarılar dileyerek son verdi.                                                                                          

Etiketler: oran   sarıkaya  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki