Bozok  Üniversitesi Nar Bilim Topluluğu ve ORAN Kalkınma Ajansı Yozgat YDO’nin destekleriyle yerel kalkınmada da etkin rol oynayacak iş fikirlerinin üretilmesi ve hayata geçirilmesi için “Fikir Üretme Kampı” düzenledi.

Üç gün boyunca sürecek olan kamp boyunca katılımcılar en iyi iş fikirlerini oluşturabilmek için ter dökecekler. Fikir üretme kampının ilk gününde katılımcılara proje hazırlama, iş fikri ve girişimcilik ile ilgili temel bilgilerin aktarılacağı eğitim verilecek. Proje ve girişimcilik eğitimleri Nar Bilim Topluluğu Başkanı Bünyamin Gürsoy tarafından verilecek. Kampın ikinci ve üçüncü gününde ise dört ayrı grup oluşturulacak. Grup liderlikleri, daha önce Yozgat Valiliği ve ORAN Kalkınma Ajansı tarafından düzenlenen ve büyük yankı uyandıran “Proje Okulu”na katılan ve bu okuldan başarıyla mezun olan katılımcılar tarafından yapılacak. 

Nar Bilim Topluluğu adına konuşan Bünyamin Gürsoy, “Yozgat’ın Kalkınması için sürekli projeler üreterek hayata geçirdiklerini ve bugün de “Fikir Üretme Kampı”nı düzenleyerek bu amaca hizmet etmenin mutluluğu içinde olduğunu belirterek, desteklerinden dolayı Yozgat YDO Koordinatörü Timur Yıldız’a ve ORAN kalkınma ajansına teşekkür etti.

ORAN Kalkınma Ajansı Eğitim Salonunda düzenlenen etkinlikle ilgili konuşan ORAN Kalkınma Ajansı Yozgat YDO Koordinatörü Timur Yıldız yaptığı açıklamada böylesine önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Yozgat Valiliği işbirliği ile geçtiğimiz aylarda gerçekleştirdiğimiz ve Yozgat Valisi Kemal  Yurtnaç tarafından bizzat desteklenen, daha öncede 13 ilçeye TANAP projesi yazan Proje Okulumuz meyvelerini artırarak vermeye devam ediyor, inanıyorum ki bu olumlu sonuçlar halka halka büyüyerek Yozgat’ın kalkınmasını hızlandıracaktır” dedi.

Yıldız sözlerine “Proje Okulu’ nun hayata geçirilmesine yakın ilgi ve destek gösteren Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç’a çalışmalarımızda gösterdiği destekten dolayı teşekkür ederim” şeklinde devam etti. 

Etkinliği düzenleyen Nar Bilim Topluluğu Başkanı Bünyamin Gürsoy’a teşekkürlerini ileten Yıldız, Yozgat’ın gelişmesi ve kalkınması için atılan her adımın destekçileri olacaklarını aktardı.

Ajans Genel Sekreter V. Ahmet Emin Kilciise yaptığı açıklamada, “Bu gençlere güveniyoruz, artık bölgede proje denilince akla biz geliyoruz, kurumlarımızın kurumsal kapasiteleri gün geçtikçe artıyor” ifadesini kullandı.