ORAN Ağustos Ayı Toplantısı Yapıldı

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) 2017 yılı Ağustos ayı yönetim kurulu toplantısı Vali Kemal Yurtnaç başkanlığında Yozgat Valiliği toplantı salonunda gerçekleştirildi.
Yayınlanma tarihi: 25 Ağustos 2017, Cuma günü, saat: 07:40

Toplantıya vali Yurtnaç’ın yanı sıra Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Sivas Valisi Davut Gül, Kayseri Belediye Başkanı Mustafa Çelik Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arlan ve diğer yönetim kurulu üyeleri katıldı.
 
Toplantının açılış konuşmasını yapan oran yönetim kurulu başkanı ve Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç yaptığı açıklamada ilkini mayıs ayında gerçekleştirdikleri İşadamları Zirvesi’nin ikincisini de Yozgat Valiliği öncülüğünde ORAN Kalkınma Ajansı olarak 8-9-10 Eylül tarihlerinde düzenleyeceklerini söyledi. Vali Yurtnaç, “Yaklaşık 100’e yakın iş adamını misafir edeceğiz. İş adamlarımıza OSB, Havaalanı, Hızlı Tren gibi yeni artılarıyla Yozgat yatırım ortamının tanıtımını yapıp, orta ve uzun vadede iş adamlarımızın yatırım yapması için çaba sarf edeceğiz” dedi.
 
Bölge olarak tarımdan elde edilen katma değeri artırmak adına ORAN Kalkınma Ajansı’nın çeşitli çalışmalar yaptığını vurgulayan Vali Yurtnaç, “Tıbbi aromatik bitkilerin çiftçiyle tanıştırılması adına yürütülen çalışmaların başında Çayıralan ilçesinde lavanta, Akdağmadeni ilçesinde de salep ekimi gelmektedir. Çayıralan’da ilk yıl hasatları alınmış olup buğdaya göre 10 kat daha değerli olacak şekilde çiftçilerimiz gelir elde etme imkanına sahip olmuşlardır. Akdağmadeni’nde ise salep tarlada kültüre alınarak çiftçilerimizin tarımsal faaliyet olarak ekim ve hasat çalışmaların yapmaları sağlanmıştır. Yine aynı şekilde Sivas Suşehri ilçesinde limonotu ,Kayseri Akkışla ve Özvatan gibi 5 ilçesinde ise karabaşotu ,civan perçem gibi bitkilerin dikimi yapılmıştır” şeklinde konuştu. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 4 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki