ORAN 17 Milyon TL Destek Verecek

ORAN Kalkınma Ajansı, kahvaltılı basın toplantısı organize ederek, amaçları ve hedefleri konusunda bilgilendirme yaptı.
Yayınlanma tarihi: 25 Mayıs 2016, Çarşamba günü, saat: 13:47

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) Genel Sekreteri Kamil Taşçı, düzenledikleri basın toplantısı ile ajans tarafından son 6 ayda gerçekleştirilen faaliyetler hakkında bilgi verdi.

Genel Sekreter Taşçı, bu zamana kadar 92 milyon TL destek verdiklerini ve 200 milyon TL'lik bir hareketlenme sağlandığını belirterek, "2016 yılında 17 milyon TL destek vermeyi hedefliyoruz" dedi.

Kamil Taşçı, Kayseri, Sivas, Yozgat'ı kapsayan TR72 bölgesini bir numara yapmak için çalıştıklarını belirterek, "Bölgemizi, Melek Yatırımcı konusunda lider yapacağız" dedi. Bölgede işsiz sayısının fazla olduğunun altını çizen Kamil Taşçı, makine alımlarına da destek verdiklerini ancak bir makineye verilen para ile 10 bin kişiye girişimcilik eğitimi verdiklerinin altını çizerek, "Verilen eğitimler sonrasında 1 milyon TL'ye 30 milyon TL'lik ortam hazırlıyoruz" diye konuştu.

Ar-Ge'ye büyük önem verdiklerinin altını çizen Kamil Taşçı, Kayseri'de sadece iki Ar-Ge merkezi bulunduğunu ifade ederek, "3 milyon nüfuslu Kayseri'de iki tane Ar-Ge merkezi vardı. Biz bu sayıyı 10'a çıkarmaya çalışacağız. Hedefimiz ise 100 işletmeye Ar-Ge merkezi kurma eğitim vermek" ifadesinde bulundu.

Genel Sekreter Kamil Taşçı, "OSB bizim bir nevi partnerimiz. Üretilen ürünlerin pazarlanması için yeni pazarlar bulmamız gerekiyor. Türkiye çevresinde yaşanan olaylar nedeniyle bazı pazarlarını kaybetmiş durumda. Bu nedenle yapılacak olan çalışmalarla yeni pazarların bulunması gerekiyor. Biz girişimciliğe çok önem veriyoruz. Özellikle Kayseri, Sivas ve Yozgat'ta bu konuda eğitimlerimiz sürüyor. Asıl hedefimiz küçük paralarla büyük işler yapmaktır" diye konuştu.

Etiketler: oran   kamil taşçı  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 6 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki