Ön Seçim Olmazsa Adaylığımı Çekerim

Nurdoğdu, "Sayın genel başkanım, önseçim yaparsanız aday adayı olurum, yoksa adaylığımı çekerim"
Yayınlanma tarihi: 12 Mart 2015, Perşembe günü, saat: 02:10

Sosyal medya üzerinden paylaşılan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yazdığı açık mektupta önseçimin iptal edilmesi konusunda endişelerini dile getiren Nurdoğdu, "Sayın genel başkanım, önseçim yaparsanız aday adayı olurum, yoksa adaylığımı çekerim" diyerek rest çekti. 

Hasan Aslan Nurdoğdu'nun o mektubu;
"Sayın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 

Sayın başkanım, sosyal demokrat kimliği ile tanınan dededen partili geniş bir ailenin ferdiyim. 2002-2007 yıllarında ön seçim yapılmadığı için 2010 yılında 40 yıllık partimden istifa ettim. 2013 yılında sizin sözünüze güvenerek CHP'ye kayıt oldum ve 1 yıldır parti tabanında çalıştım. Deniz Baykal'ın genel başkanlığında tüm Türkiye gibi Yozgat'ta da partililer dağıldı ve küstü. Küsmüş kadroları topladım. Önseçim yapıldığı takdirde CHP büyük bir ivme kazanacaktır. Parti Meclisi'nin almış olduğu kararda "Yozgat' ta önseçim yapılacaktır" söylemi üzerine aday adayı başvurumu yaptım. Yalnız istifa eden eski il başkanımız Onur Kaytan ve atama ile gelen CHP İl Başkanı Mehmet Yıldırım Yozgat'ta önseçim yaptırmamak için hile-i şerriye yapmaktadırlar. Parti Meclisi, Yozgat'ta önseçim kararı almıştır. Bu yasal bir zorunluluktur. Milletvekili aday adayı için 4. Aday Zeynep Kılıçaslan'da başvurusunu yapmasına rağmen Bülent Tezcan'ın talimatıyla 1 gün geciktiniz gerekçesiyle başvurusu kabul edilmemiştir. Eski il başkanı ve şimdiki il başkanı Yozgat'ı merkez atamasına döndürme arzusundalar. 5 yıl il başkanlığı yapmış Onur Kaytan neden önseçimden kaçar ve merkez atamasına gitmek ister? Çünkü gücü yoktur. Partide ve halk katında gücü olan ve tanınan insan benim. 

Sayın genel başkanım, merkez ataması yanlış olur. Yozgat'ta önseçim yapılırsa partiye inanmış aktif siyasette olan 1000 kadro çalışır ise 7 Haziran'da şansımız olabilir. Eğer önseçim yapılmaz ise bu kadrolar soğur ve partilerine sahip çıkmazlar. 30 Mart 2014 seçimlerinde partimiz 20.500 oy almıştır. Yozgat genel ortalaması % 8, Yozgat merkezde oy oranı % 1.4' tür. Bu gerçeklerden habersiz Genel Başkan Yardımcımız Bülent Tezcan bey, kendi makamında şu sözleri bana söylemiştir. "İki tane sivil adam göndereceğim CHP'deki milletvekili aday sıralamasını sokaktaki Ali Dayıya soracağız ve karar vereceğiz". 

% 98.6 ‘sı CHP'ye sempati ile bakmayan kitleye soracaklarmış. Partide kayıtlı 3200 insana danışmayı hiç düşünmemektedir. Önseçimi yaptırmamak temayülünde gördüm. 

Sayın Genel Başkanım önseçim yaparsanız aday adayı olurum, yoksa adaylığımı çekerim. Beni merkez atamasıyla atasanız bile ben kabul etmem. Ben iş adamıyım, gübre üreticisiyim, köylüyü iyi tanırım ve Yozgat' ta CHP'nin başarılı olacağı tek aday benim. Bu konuda iddialıyım. 1 haftadır gerek Tekin Bingöl gerekse Bülent Tezcan beye 1000' in üzerinde önseçim olsun diye partiye kayıtlı üyelerden mesaj gitmiştir. Telefonlarını kontrol ederseniz haklı olduğumu göreceksiniz. Ben tanınmasam güvenilir olmasam parti kadroları bana sahiplenmezdi.

Sayın Kılıçdaroğlu sözünüze güveniyoruz, Yozgat' ta önseçim istiyoruz. Gereğini yapacağınız arzusuyla saygılar sunarım.

Not: Yozgat'ta CHP'nin bir milletvekili çıkarması çok zor, ancak imkansız değil. Bunun tek şartı önseçimdir. (Seçim Kanunu'nun 46. Maddesinde 2 veya 3 kişide olsa önseçim yapılabilir demektedir.) 

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 6 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki