Yozgat Erdoğan M.Akdağ Ortaokulu, Bişek Şehit Adem Kocadağ Ortaokulunu kardeş okul olarak belirleyerek, kardeş okullarına çeşitli hediyeler hazırlayan Erdoğan M.Akdağ ortaokulu, yaptığı ziyaretle hediyelerini vermek üzere Bişek Şehit Adem Kocadağ Ortaokulunu ziyarette bulundular.

Okulların bu güzel dayanışmasına şahitlik etmek üzere ziyarete İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı Danyal Kocabeyoğlu ,Şube Müdürlerimiz Osman Bat ve Metin Halıcı katıldı.

Kardeş okul etkinliği münasebetiyle  Erdoğan M.Akdağ ortaokulunun hazırlamış olduğu, gıda, giyim malzemeleri, 1000 adet kitap ve Yozgat Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğünün hazırlamış olduğu spor malzemeleri öğrencilere takdim edildi.

Öğrenciler ile sohbet eden İl Milli Eğitim müdürü Saim Kuş, Erdoğan M.Akdağ Ortaokulu ve Bişek Şehit Adem Kocadağ Ortaokulu öğretmenleri ile küçük bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, "Köy okullarımızın gerçekten ayrı bir havası ve tadı vardır. Her öğretmenimizin köy okulunda az da olsa çalışması kanaatindeyim. Köy okullarında çalışan öğretmenlerimizin mesleki gelişim açısından büyük tecrübe kazanacağına inanıyorum.

Okullarımızın böylesine güzel dayanışma içeresinde olması gerçekten çok mutlu edici bir durum. Görüldüğü üzere mesafeler asla yardımlaşmaya ve paylaşmaya engel değil yeter ki gönül istesin. Merkezdeki bir okulumuzun öğretmen ,öğrenci ve velilerin desteğiyle bu güzel köy okulumuzun öğrencilerine ‘’biz sizi kardeş olarak kabul ettik sizde bizi edin’’ demesi manevi bir gönül köprüsünün oluştuğuna işarettir. Umut ediyorum ki bu güzel köprünün etrafı kuru kalmayacak okullarımızın birbirine olan desteği ile  ileriki zamanlarda yeşillikler ve çiçekle dolacaktır.

Ben başta Bişek Şehit Adem Kocadağ ortaokulu öğretmenlerinin bizlere gösterdiği bu güzel misafirperverliğinden dolayı kutluyor Erdoğan M.Akdağ Ortaokuluna ve emeği geçenlere böylesine güzel bir yardımlaşma örneği sergiledikleri için teşekkür ederim." dedi.