Bozok Üniversitesi, Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü 3. sınıf öğrencilerinin dönem sonu sergisi büyük ilgi gördü. “Okul Öncesi Materyal Geliştirme” dersi kapsamında düzenlenen sergide öğrencilerin 4-6 yaş grubundaki çocuklara yönelik hazırladıkları yaratıcılığı geliştirici ve öğretici materyaller sergilendi. 

Fen Edebiyat Fakültesi binasında düzenlenen serginin açılışını Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tayyip Duman, Eğitim Fakültesi okul öncesi öğretmenliği bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Zeynep Dere, öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Birçok farklı çalışmanın hazırlandığı sergide okul öncesi öğrencileri için hazırlanan çeşitli yaratıcılık geliştiren birbirinden renkli ve eğlenceli oyuncaklar yer aldı.

Öğrencilerin el becerilerinin gelişmesini sağlamak amacıyla düzenlenen sergide el kuklaları, parmak kuklalar, dolgu bebekler, çocuk kıyafetleri, karton üzerine yapılan çalışmalar gibi çok sayıda materyal görücüye çıktı.

Sergi açılışında konuşan Rektör Karacabey, "Eğitim Fakültemiz okul öncesi öğretmenliği 3. sınıf öğrencilerimizin yıl boyunca yaptıkları el emeği, göz nuru ürünlerini bugün burada sergiliyorlar. Geleceğin öğretmenleri olan öğrencilerimiz tarafından tasarlanan ve sergilenen materyaller, okul öncesi çocuklarına yönelik hazırlanmış farklı konuları içermektedir.  Bu ürünler, okul öncesi çocukların ilgili konuları daha iyi anlamasına ve dersi daha zevkli hale getirecek ders materyalleridir. Bu serginin hazırlanmasında emeği geçen Fakülte Dekanımız Prof. Dr. Tayyip Duman ve okul öncesi öğretmenliği bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Zeynep Dere ve öğrencilerine teşekkür ederim” dedi.