Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, memleketi Yozgat'ta bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Yardımcısı görevine geldikten sonra ilk yurt içi ziyaretini memleketi Yozgat'a yapan Oktay, kentte coşkuyla karşılandı.

Memleketi Yozgat’a gelen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ı Vali Kemal Yurtnaç ve il protokolü karşıladı.

Karşılama sonrasında yeni valilik binasında Vali Kemal Yurtnaç'ı ziyaret eden Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay burada Valilik Şeref Defterini imzaladıktan sonra Yozgat'ta yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Ziyarette Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay’a Anayasa Komisyonu Başkanı ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, Yozgat Milletvekilleri Yusuf Başer, İ. Ethem Sadef, Ali Keven ve siyasi parti il başkanları eşlik etti.

Ziyaret sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, "Bugün kendi memleketimizi, kendi topraklarımızı ziyaret ediyoruz. Biz ilk yurt dışı ziyaretimizi yavru vatan diye tabir ettiğimizi Kıbrıs'a yaptık. İlk il ziyaretimizi de kendi memleketimize, kendi topraklarımıza yapmış olduk. Dolayısıyla bundan son derece mutluyum. Hemşehrilerimizle, dostlarımızla burada görüşüyor olmak, birlikte oluyor olmak apayrı bir güzellik. İnsanın kendisini vatanında hissediyor olması kendi öz toprağında hissediyor olması bir ayrıcalık. Bu sıcak karşılamadan sonra valimizden Yozgat ile ilgili geniş bir brifing aldık. Hemen hemen son 16 yıldır yapılan işlerle ilgili ve öncesi bundan sonra da neler yapılabileceğiyle alakalı bir teatisinde bulunduk." dedi.

"İŞLER DAHA HIZLI OLACAK"
Yeni dönemde işlerin daha hızlı ilerleyeceğini aktaran Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, "Türkiye'nin kalkınması çok daha hızlanıyor olacak. Türkiye önündeki engelleri çok daha hızlı şekilde aşmaya başlayacak. Ben inanıyorum her ile olduğu gibi Yozgat'a da mutlak şekilde yansıması olacaktır. Biz bunun detay çalışmalarını zamanla yapıyor olacağız. Yoğunlaşarak devam ediyor olacağız. Bundan sonraki işlerin Yozgat'ta da bütün Türkiye'de olduğu gibi nasıl daha hızlı yürütülebileceği ile alakalı ilimizi ilçeleriyle birlikte nasıl kalkındırıyor olacağımızla alakalı hep birlikte ekip olarak yolumuza devam ediyor olacağız." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay daha sonrası Yozgat Belediyesini ziyaret etti.