Öğretmenlikte 42 Yıl

42 yıllık öğretmenlik hayatını sürdüren Yozgat Özel Ergin Koleji 2-B sınıf öğretmeni Fatma Selma Yazarel’i Öğretmenler Günü'nde veliler yalnız bırakmadı.
Yayınlanma tarihi: 25 Kasım 2015, Çarşamba günü, saat: 21:31

42 yıllık öğretmenlik hayatını sürdüren Yozgat Özel Ergin Koleji 2-B sınıf öğretmeni Fatma Selma Yazarel’i Öğretmenler Günü'nde veliler yalnız bırakmadı. 26 yıl milli eğitim bünyesinde, 16 yıl ise Özel Ergin İlkokulunda okulda sınıf öğretmenliği yapan Fatma Selma Yazarel, öğrenci velileri tarafından çiçeklerle karşılandı. Yazarel duygu dolu anlar yaşadı.

2-B Sınıf Annesi Pınar Hacıhasanoğlu, "Öğretmenler günü olmasından dolayı ve aslında bu günü fırsat bilerek 42 yılını eğitime adamış, evlatlarımıza adamış, gecesi gündüzü çocuklarımız olmuş,  Fatma öğretmenimiz Yozgat’ta eğitimi ve kişiliğiyle tanınmış bir öğretmen. Biz bunu bilerek geldik, kendisini gerçekten hem öğrencileri hem de biz velileri çok seviyoruz. Başarılı olmasının yanında çocuklarımıza bir anne şefkatiyle yaklaşmakta. Yılların vermiş olduğu birikimden çocuklarımızda yararlanıyorlar. Dile kolay 42 yılını eğitime adamış bir öğretmenden daha ne beklenebilir ki, biz ne şanslıyız ki ona rastladık ve bu gün bizim çocuklarımızın öğretmeni. Bende sınıf annesi olarak bütün velilerimiz ve öğrencilerimiz adına kendisine teşekkür ediyorum. İyi ki Fatma Selma öğretmenimiz var” dedi.

Duygulu anlar yaşadığını söyleyen Fatma Selma Yazarel ise; “Bugün benim için gerçekten farklı ve güzel bir öğretmenler günü oldu. Velilerim beni çok mutlu etti. 42 yıllık öğretmenlik hayatımın 26’sı Milli Eğitim bünyesinde yaparken 16 yıldır da Özel Ergin İlkokulunda öğretmenlik yapıyorum. Belki de hayatımın en mutlu günlerini bu 16 yıl içerisinde Özel Ergin’de yaşadım. Öğrencilerimizle ilgilenmek elbette bizlerin görevi, ama benim onlara karşı farklı bir sevgim var bu gün hangi mesleği seçersiniz diye sorsalar bin defa yine öğretmenlik derdim. Öğrencilerimle olmaktan çok mutlu oluyorum. Sınıf annemiz Pınar Hacıhasanoğlu nezdinde bütün velilerime tek tek teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Etiketler: fatma selma yazarel   özel   ergin   öğretmen  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 4 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki