Yozgat Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğretmenlere yönelik Matematik Çalıştayı düzenlendi. Düzenlenen çalıştayda öğretmenlere geçmişten günümüze problem çözmeye yönelik yeni yöntemler ve yaklaşımlar anlatıldı.

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Bozok İlkokulu´nda düzenlenen çalıştaya, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Araştırma Görevlisi Osman Bağdat ve Eskişehir Bilim Sanat Merkezi Matematik Uzmanı Yasin Memiş katılarak öğretmenlere seminer verdi. 

Çalıştayı yerinde takip eden Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş´ta bir süre uzmanları dinleyerek konu hakkında bilgi aldı. Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, eğitimde kaliteyi yakalamak için eksiklikleri tespit ederek, çalışmalara başladıklarını söyleyerek, Yozgat´ın sayısal alanlarda eksikliklerin olduğunu gözlemlediklerini belirtti.

Saim Kuş, çalıştayın amacının matematik, fizik ve biyoloji alanlarındaki dersleri sevdirmek ve kolaylaştırmak olduğunu ifade ederek, "Bu alanlarla ilgili hem hocalarımız, hem kendi aramızda bilgi alışverişi yaptık ve bu çalıştayı başlattık. Biz bu semineri sınıf öğretmenleri ile matematik ve fen hocalarına yönelik yaptık. Sınıf öğretmenlerini işe dahil etmezsek anlamı olmuyor. Sınıf öğretmenleri çünkü temel atıyor ve branş öğretmenlerine teslim ediyorlar” diye konuştu.

Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, akademik anlamda kaliteyi yakalamak amacıyla başlatılan bu çalıştayın ilerleyen dönemlerde sonuçlarını göreceklerini belirtti. 

Saim Kuş, Nisan ayında yapılacak TEOG sınavında sonuçların farklı olacağı iddiasında bulundu ve “Eğitimde iki üç ay çok iddialı bir rakam. Bunun en azı sekiz yıldır ama biz böyle bir iddia ortaya koyduk. Akademik başarıda bir tane net bile illerin on basamak aşağı veya yukarıya çıkmasına vesile oluyor. Bizde inşallah Yozgat olarak bu sıçramayı yapacağız” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, akademik anlamda kaliteyi yakalamak amacıyla başlatılan bu çalıştayın ilerleyen dönemlerde sonuçlarını göreceklerini belirtti.