Öğretmenlerden Vali Yazıcı'ya Ziyaret

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları kapsamında İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş beraberinde bir grup öğretmen ve öğrenci eşliğinde Vali Abdulkadir Yazıcı’yı makamında ziyaret etti.
Yayınlanma tarihi: 24 Kasım 2015, Salı günü, saat: 14:15

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları kapsamında İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş beraberinde bir grup öğretmen ve öğrenci eşliğinde Vali Abdulkadir Yazıcı’yı makamında ziyaret etti.

Ziyaret sırasında kendisine çiçek takdim eden öğrencilere öğrencilik yıllarını anlatan Vali Abdulkadir Yazıcı, öğretmenlik mesleğinin kutsal bir meslek olduğunu söyleyerek “Ülkelerin kalkınması, insanların kültür seviyelerinin artması, insanların yetişmesi, ülkesine faydalı veya faydasız insan olması eğitimle ve öğretmenlerimizle alakalı bir durumdur. Çocuklarımızı ve gençlerimizi bilime, akla, irfana uygun bir şekilde bin bir zorlukla yetiştiren öğretmenlerimizi sadece bir günde değil yılın her günü hatırlamak, bu hissiyatı içimizde taşımak ve ona göre davranış göstermek zorunda olduğumuzu belirtmek istiyorum. Bir çocuğun şekillenmesinde anne ve babanın büyük bir önemi var. Çocuklarımız eğitimi ve öğretimi ilk önce aile içerisinde alıyor. Aile, kendi değerlerini, bilgisini, görgüsünü ve bakış açısını çocuklarına yansıtmaya çalışıyor. Çocuklarıma aklın ve bilimin öncülüğünde eğitim ve öğretimi verenler ise eğitim kurumlarımızdaki öğretmenlerimizdir. Dolayısıyla okulun önemi eğitim ve öğretim camiasından kaynaklanıyor. Eğitim ve öğretimin her kademesinde hizmet veren eğitim camiasının her bir ferdinin fedakâr katkıları ile bu gayretler sonuca ulaşıyor. Hepimizin temelinde ve geçmişinde öğretmenlik var öğretmenlerin hatırası var. Ben tekrar öğretmenler gününü tebrik ediyorum” dedi.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki