Öğretmenlerden Duvar Gazetesi

Akdağmadeni Nenen Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmenleri, 'Bengü Bitig' adlı aylık duvar gazetesi çıkardı.
Yayınlanma tarihi: 25 Aralık 2015, Cuma günü, saat: 09:38

Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin vuslatının 742. yıl dönümü münasebetiyle Akdağmadeni Nenen Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmenleri ‘Bengü Bitig’ adlı aylık duvar gazetesi çıkardı.

Edebiyat Öğretmeni Fatma Ünsal, hazırlanan duvar gazetesi sayesinde her ay belirledikleri konular üzerine yazılar hazırlayarak öğrencilerin beğenisine sunduklarını söyledi.

Öğrencilerinin kitap okuma alışkanlıklarını arttırabilmesi için her ay düzenli olarak yeni bir kitap tanıtımı yaptıklarını belirten Ünsal, Hazırlanan pano üzerinde tanıtımı yapılan kitap’a yakın tasarımlar yaparak öğrencilerin dikkatini çekmesini sağladıklarını ifade etti.

Diğer bir hedeflerinin öğrencilerine Osmanlı Türkçesi’nin varlığını göstermek olduklarını belirten Ünsal, şunları kaydetti, "Öğrencilerimin böyle bir dilden haberdar olmaları için gazetemizin bir köşesine 'Osmanlı Türkçesi Öğreniyorum' kısmı hazırladık. Bu köşemizde öğrencilerimize bu dilin aslında Türkçe olduğunu ve bizim dilimiz olduğunu anlatmak istiyoruz. Şiire meraklı öğrencilerimiz için ise şiir kutuları oluşturduk." dedi.

Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin vuslatının 742. yıl dönümü münasebetiyle okul koridorlarına semazen figürleri oluşturduklarını söyleyen Ünsal, "Anma etkinliğimizde öğrencilerimizi “Edep Ya Hu” cümlesiyle karşıladık. Her tenefüste ney seslerini öğrencilerimize dinlettik. Bu sayede öğrencilerimizi edebiyata, okumaya ve araştırma meraklarını arttırıyoruz. Panomuzun hazırlanmasında emeği geçen başta Okul Müdürümüz Turgay Kürşat Turhal’a ve yol arkadaşım H.Canan Tetik hocamıza teşekkür ediyorum." diye belirtti.

Okul Müdürü Turgay Kürşat Turhal ise, "Şeb-i Arus anma programı kapsamında günün önemini öğrencilerimize en iyi şekilde sunan öğretmen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.
doğan güneş gazetesi

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki