24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları kapsamında, öğretmenlerin oluşturduğu koro, söylediği şarkı ve türkülerle büyük beğeni topladı.

Bilal Şahin Kültür Merkezinde düzenlenen programa Vali Abdulkadir Yazıcı’nın yanı sıra İl Jandarma Komutanı Albay Selçuk Yıldırım, Belediye Başkanı Kazım Arslan, Vali Yardımcısı Adnan Daldal, İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, daire müdürleri, öğretmenler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu 1’inci sınıf öğrencilerinden Mustafa Gürel’in okuduğu ‘Öğretmenim’ adlı şiiri ile başlayan program, Atatürk Anadolu Lisesi öğrencileri Ayşenur Zararsız ve Büşra Şahin’in okuduğu şiirlerle devam etti. Şiirlerin ardından Okan Doruk yönetiminde Öğretmenler Türk Halk Müziği Korosu birbirinden güzel türküleri seslendirerek izleyenlere müzik ziyafeti verdi.

Programda konuşan Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, öğretmenlere seslenerek “Hikmetli ve manidar bir mesleğin, belki de insanlık tarihinde en etkin bir mesleğin temsilcilerisiniz. Bu görevi yerine getiren insanlarsınız. Hepimiz bir kamu görevi yapıyoruz, hepimiz belli ideal ve emelleri uygulayarak görevimizi en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. Bazı meslekler var ki, o mesleği icra edenler unutulmuyor. Bunların en başında da öğretmenler, öğretmenlik geliyor. Bir görevi ifa ederken yaptığımız işi bilmemiz, sürekli kendimizi yenilememiz ve bilmemiz de yetmiyor, bilgimizi ve ilmimizi öğrencilerimize aktarmamız gerekiyor” diye konuştu. Vali Yazıcı, öğretmenlerin sergilemiş olduğu konserden duyduğu memnuniyeti de dile getirdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, "Öğretmenler olarak rızkımızı bu meslekten çıkartıyoruz. Tek amacımız bu rızkımızı helal bir şekilde kazanmak. Amacımız bizlere emanet edilen yavrularımızı çağın gerektirdiği teknoloji alt yapı ile inanç değerlerine saygılı, milletine, memleketine, bayrağına sevdalı nesiller yetiştirmektir. Özetle biz öğretmenlerin görevi kalbini ve beynini ortak kullanan nesiller yetiştirmektir." dedi.