Öğretmenin Dünü, Bugünü ve Geleceği Anlattılar

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Bozok Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından kutlama programı düzenlendi.
Yayınlanma tarihi: 24 Kasım 2015, Salı günü, saat: 18:21

Bozok Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen programa Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hikmet Şelli Aybar, ikinci dönem Rektörü Prof. Dr. Tamer Uçar, Fakülte Dekanları, Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, çok sayıda öğretim elemanı ve öğretmen adayı öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunması ile başlayan 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programı, öğrenciler tarafından sunulan şiir ve müzik dinletisi ile devam etti. 

Programda ayrıca üniversite de Öğretmenler Günü nedeni ile düzenlenen halı saha futbol turnuvasında dereceye giren takımlara ödülleri verildi. Turnuvada oynanan müsabakalar sonucu Bilimsel Araştırmalar ve Proje Koordinatörlüğü (BAP) takımı üçüncülük, Tıp Fakültesi takımı ikincilik, Araştırma ve Uygulama Hastanesi takımı ise birincilik ödülünü aldı.

Oturum başkanlığını Bozok Üniversitesi, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tayyip Duman’ın yaptığı panelde, Afyon Kocatepe Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Mustafa Ergün, Gazi Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Hayati Akyol ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tayyip Duman “Öğretmenlik Mesleğinin Dünü, Bugünü ve Geleceği” konusunda bilgilerini katılımcılarla paylaştı.  Panelde öğretmenlik mesleğinin kutsallığına dikkat çekilerek, “Bir milletin milli, ahlâki ve kültürel yönden güçlü ve medeniyet bakımından kalkınmış olması öğretmenlerinin üstün çalışmalarına bağlıdır. Milli birlik ve beraberliğimizin teminatı öğretmenlerdir. Öğretmen toplumda her türlü tutum, davranış ve görünüşüyle örnek insandır.” mesajı verildi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün  "Öğretmenler! Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır." ve "Ulusları kurtaracak olan yalnız ve ancak öğretmenlerdir."  sözü hatırlatıldı.

Panel sonunda katılımcı panelistlere teşekkür plaketi takdim edildi.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki