Öğrenme Şenliği, Okçuluk gibi faaliyetleri organize eden İl Milli Eğitim Müdürlüğü bu kez de 'Öğrenmek Adına Ben de Varım' projesini Yozgat'a kazandırdı. 

Öğrenirken eğlenmeyi hedef alan proje kapsamında ilk çalışma Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Atatürk Sağlık ve Meslek Lisesinin çalışmalarıyla büyük beğeni toplayarak tamamlandı.

Birbirinden güzel iki sunumla dengesiz ve sağlıklı beslenme gibi konuların sunumu ile izleyenler hem bilgilendi, hem de eğlenceli bir zaman dilimi geçirdi. Programa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarından Danyal Kocabeyoğlu ve Fatih Erdoğan katıldı.
         
Projenin organizasyonunu gerçekleştiren İl Milli Eğitim Şube Müdürü Halil Gürel, "Öğrencilerimiz rutin öğrenme metodlarından farklı olarak, sosyal faaliyetlerle de öğrenme ortamlarının eğlenceli bir şekilde sunulabilir. Bu anlamda Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Elif Tümgan ile Atatürk Mesleki ve Tekni Anadolu Lisesi Müdürü Mücahit Çıtır'a ,beraberindeki idareci, öğretmen ve öğrencilere canı gönülden teşekkür ederim." dedi.

Gürel, projenin ikinci dönem de farklı etkinliklerle devam edeceğine dair sinyaller verdi.