Yozgat Sakarya İlkokulu öğrencileri, yerel yönetimlerle ilgili derslerini uygulama alanında da görebilmek ve bilgi sahibi olmak amacıyla Yozgat Belediyesini ziyaret etti.

Belediye Başkan Yardımcısı Talip Karslıoğlu tarafından misafir edilen öğrenciler, slayt gösterisi ile belediye hizmetleri hakkında bilgi aldılar. Belediye Meclis Salonu’nda yaklaşık 45 dakika süren bilgilendirme dersinde, öğrenciler merak ettikleri soruların cevaplarını aldılar. 

Belediye çalışmalarıyla ilgili olarak öğrencilerin sorularını cevaplandıran Başkan Yardımcısı Karslıoğlu, gelecek nesillere yaşanabilir bir Yozgat bırakmak için çalıştıklarını belirterek, Yozgat’ın çehresini değiştireceklerini aktardı. Karslıoğlu, yapılan çalışmanın güzel bir uygulama olduğunu, öğrencilerin böylece hem kurumları daha yakından tanıyacaklarını hem de kurumların halka hizmetleri hakkında zihinlerinde daha doğru bilgilerin oluşacağını ifade etti. 

Ziyaretten büyük memnuniyet duyduğunu belirten Karslıoğlu, öğrencilerin yerel yönetimlerle ilgili merakla sordukları soruları yanıtlamaktan mutluluk duyduğunu belirterek, “Geleceğin büyükleri öğrencilerimizin, şimdiden yerel yönetimlerle yakından ilgilenmeleri beni çok mutlu etti. Çünkü onlar geleceğin yöneticileri olacak. Öğrencilerimizin park ve spor alanı istekleriyle ilgili, belediyemiz her mahalleye yönelik çalışmalar yürütüyor” diye konuştu.