Yozgat Celal Atik Ortaokulu’nun geleneksel hale getirdiği aşure ikramı bu yıl renkli görüntülere sahne oldu. Yozgat’ta ki okulların fiziki yapılarının yetersizliği nedeniyle üç okulun aynı bölgede eğitim öğretime devam etmesi nedeniyle aşure ikramı programına üç okul birden katıldı. 

İmam Hatip Ortaokulu konferans salonunda, Celal Atik Ortaokulu’nun gerçekleştirdiği ikrama Sakarya İlkokulu idareci, öğretmen ve öğrencileri de hazır bulundu. Aşure programına Belediye Başkanı Kazım Arslan, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Metin Halıcı, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 
       
Türkiye Ezan Okuma Yarışması’nda birinci olan Ali Aktan’ın Kur’an Tilaveti ile başlayan aşure programı Celal Atik Ortaokulu Müdürü Mustafa Uyar, muharrem ayı dolayısıyla aşure ikramını geleneksel hale getirdiklerini söyledi. Bu yıl farklı bir organizasyon olduğuna değinen Uyar, üç okulun aynı anda programa ev sahipliği yaptığını aktardı. Uyar, “Allah’ü Teâlâ, Aşure Günü’nü üstün kılmıştır. Allah’ü Teâlâ, gökleri, yeri, dağları, denizleri, yıldızları, Arş’ı ve Melekleri, Âdem Aleyhisselâmı Aşure Günü yarattı. İbrahim Aleyhisselâmın dünyaya gelişi ve Nemrud’un ateşinden kurtuluşu Aşure Günü oldu. İbrahim Aleyhisselâma, oğlunun yerine kesmek için, büyük koç bugün ihsan edildi. Bu Mübarek ayda aşure ikramlarını gerçekleştiriyoruz. Muharrem ayımızın hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hakk’tan niyaz ediyorum” dedi. 

Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Kazım Arslan, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Metin Halıcı ve Celal Atik Ortaokulu Müdürü Mustafa Uyar aşure ikramı yaptı.