Öğrencilerden Yaşayan Tarih

Özel Ergin Koleji 4. sınıf öğrencileri evlerinden getirmiş oldukları yakın tarihe ışık tutan malzemelerle okul fuaye alanında sergi açtı.
Yayınlanma tarihi: 10 Kasım 2015, Salı günü, saat: 11:44

Yozgat Özel Ergin Koleji'nde düzenlenen serginin açılışını İlk Okul Müdür Yardımcısı Adil Gülaçtı gerçekleştirdi. 4’ncü sınıflar tarafından düzenlenen Yakın Tarih sergisi öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan 4-A sınıf öğretmeni Seyfettin Tok, “Bildiğiniz gibi tarih dersi soyut olmasından dolayı öğrenciler adına biraz sıkıcı bir derstir. Biz 4’ncü sınıflar olarak  tarihin daha eğlenceli bir şekilde öğrenilmesi ve geçmişe ilgi uyandırması adına farklı bir proje yapalım dedik. Bizlere yakın geçmişimizi hatırlatan eşyalardan bir sergi açarak öğrencilerin sosyal bilgiler dersine karşı ilgisini artırmış olduk. Öğrenciler evlerinde bulunan tarihi eşyaları getirerek bu serginin açılmasına katkı sağladı. Bizde soyut bir ders olan tarih dersine daha eğlenceli ve kalıcı bir giriş yapmış olduk. Katkılarından dolayı tüm velilerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

İlkokul  Müdür Yardımcısı Adil Gülaçtı da açılış sonrası yaptığı açıklamada; “Okul olarak her dalda farklı metotlar uygulayarak bilgilerin öğrenci üzerinde daha kalıcı olmasını sağlıyoruz. Bu günde ilk okul 4’ncü sınıf öğrencilerimizin veliler katkısıyla evlerinden getirmiş oldukları yakın tarihimizi bizlere hatırlatan eşyalarla sergi açtı. Emeği geçen öğretmen, öğrenci ve velilerimize teşekkür ediyorum. Biz Özel Ergin Eğitim Kurumları olarak her kulvarda farklı çalışma ve başarılarla inşallah sizlerin karşısında olmaya devam edeceğiz. Yozgat eğitimine olan katkımız her geçen gün daha da artarak 19 yıllık tecrübe ve birikimimizle başarının adresi olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Etiketler: özel   ergin   kolej   yozgat  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 10 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki