75. Yıl Dr. Müzeyyen Çokdeğerli İlkokulu, duygu ve düşüncelerin en güzel şekilde ifade edildiği şiiri, sevmek ve sevdirmek, şairlerini tanıtmak amacıyla şiir dinletisi düzenledi. Bilal Şahin Kültür Merkezinde düzenlen şiir dinletisi programına Milli Eğitim Şube Müdürü Öner Tikilo, okul müdürleri, öğretmenler ve veliler katıldı. 

Programda Milli Şair Mehmet Akif Ersoy başta olmak üzere Necip Fazıl Kısakürek, Yavuz Bülent Bakiler, Cahit Sıtkı Tarancı, Faruk Nafiz Çamlıbel gibi bir çok şairin şiiri öğrenciler tarafından okundu. 

Okul Müdürü Osman Kayıhan , sosyal ve kültürel etkinliklere büyük önem verdiklerini belirterek, “Öğrencilerimize, güzel Türkçemizi doğru, etkili ve dil kurallarına uygun olarak konuşmaya özendirerek istiyoruz. Çocuklarımızın dilimizi güzel ve düzgün kullanma yeteneğini geliştirmek, toplum karşısında kendilerini ifade etme becerisi, özgüven kazandırmanın ve dilimizin en güzel ifade şekillerinden olan şiir sanatına ilgi duymayı sağlayan en önemli etkinliklerden biride şiir dinletileridir. Biz de bu amaçla bu programı hazırladık. Bütün katılımcılarımıza ve bu programı hazırlayan öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.