Öğrencilerden, SGK'ya Teknik Gezi

Bozok Üniversitesi, Yerköy Adalet Meslek Yüksekokulu ile Yozgat SGK İl Müdürlüğü arasında 'Kurumlar Arası Koordinasyon ve İşbirliğinin Sağlanması' amacıyla Yozgat Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü’ne Mesleki Teknik Gezi yaptı.
Yayınlanma tarihi: 17 Aralık 2015, Perşembe günü, saat: 19:24

Bozok Üniversitesi Yerköy Adalet Meslek Yüksekokulu ile Yozgat SGK İl Müdürlüğü arasında "Kurumlar Arası Koordinasyon ve İşbirliğinin Sağlanması" amacıyla Yozgat Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü’ne Mesleki Teknik Gezi yaptı.

Yerköy Adalet MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Recep Temel, SGK İl Müdürü Nejat Deniz, müdür yardımcıları, öğretim görevlileri ile öğrencilerin katıldığı gezi programı kapsamında SGK Toplantı Salonu’nda bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Konuşmalarda özetle; Yozgat’ta ilk defa gerçekleştirilen bir çalışma ile Yerköy Adalet Meslek Yüksekokulu Sosyal Güvenlik Programı’nda okuyan öğrencilerin öncelikle Sosyal Güvenlik Kurumu’nu ve yapısını görmeleri, ileride görev yapmaları muhtemel birimler hakkında temel bilgiler edinmeleri, eğitimleri sırasında edindikleri teorik bilgilerin pratikte nasıl işlediği hususunda fikir sahibi olmalarının sağlanması olduğunu, bu tür çalışmalar ile kamu sektörünün hizmet üreten birimlerinde geleceğe dönük nitelikli ve hızlı hizmet üreten kadrolar oluşturulması ve böylelikle ülkemize daha yüksek katma değer sağlamasının amaçlandığını belirtilerek, kamunun hizmet sektörü alanında ara elaman ihtiyacının yüksek düzeyde olduğu gerçeğini vurgundı.

Toplantı sonrasında öğrenciler SGK İl Müdürlüğü bünyesindeki birimleri gezerek kurum hakkında bilgi aldı. Sosyal Güvenlik Kurumu ve tarihçesi hakkında genel bilgilerin verildiği sunum sonrası, kurum bünyesinde yenilen öğle yemeği ile ziyaret sona erdi.

Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Recep Temel, misafirperverliklerinden dolayı SGK İl Müdürü Nejat Deniz'e teşekkür etti. SGK İl Müdürü Nejat Deniz de "Her zaman bu tür eğitim programlarının yanında ve destekçisi olacağız. Önemli olan öğrencilerimizin hayata hazırlanmasında katkı sağlayabilmektir.” dedi.

Etiketler: recep temel   nejat deniz  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki