Bozok Üniversitesi, Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü öğrencileri, Yozgat Şehitliğini ziyaret ederek mezarların çevre düzeni ile temizliğini yaptı.

Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Mustafa Başaran rehberliğinde gerçekleştirilen ziyarette şehit mezarlarına çiçekler dikilerek mezar taşları boyandı.

Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Mustafa Başaran ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada “Bu toprakları bize vatan yapmak için kanını döken canından geçen şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Bu vatan toprakları üzerinde yaşayıp da demokrasi, ifade özgürlüğü ve benzeri gibi içi boşaltılmış kavramlar ardına sığınıp, şehitlerimizi ve şehitliği küçümseyen, terörü ve teröristi destekleyenleri de şiddetle kınıyoruz. Elbette bu topraklar için toprağa düşen şehitlerimizin mezarları hiçbir zaman olmadığı gibi şimdi de sahipsiz bırakılamaz. Tüm Yozgatlı hemşerilerimiz ve Yozgat'ta öğrenimine devam eden öğrencilerimiz bu bilinçle şehitliğimizi ziyaret etmekte, gerektiğinde temizliğini ve bakımını yapmaktadır. Bugün de sıra bizde dedik ve üzerimize düşenleri yaptık. Ruhları şad olsun.” dedi. 

Şehit mezarları başında dua ederek mezarların bakımını yapan öğrenciler ise hep bir ağızdan; “İçeride ve dışarıdaki hainler bilmeliki bu vatan kesinlikle bölünmeyecek.” mesajı verdi.