Öğrencilerden örnek çalışma

Yerköy Atatürk İlköğretim Okulu Öğrencileri Çanakkale Zaferinin 100. yıldönümü dolayısı ile anı defteri oluşturdu.
Yayınlanma tarihi: 18 Mart 2015, Çarşamba günü, saat: 01:03

Yerköy Atatürk İlköğretim Okulu Öğrencileri Çanakkale Zaferinin 100. yıldönümü dolayısı ile Anı defteri oluşturdu. Çanakkale Zaferinin 100. yıldönümü, Çanakkale şehitleri ve gazileri anısına oluşturulan Anı defteri ilk olarak Yerköy Kaymakamı Nevzat Şengök tarafından imzaya açıldı.

Yerköy Atatürk İlköğretim Okul Müdürü Nihat Altındaş, Türkçe Öğretmeni Cengiz Soybir ve Sosyal Bilgiler Öğretmeni Serpil Dilbirliği koordinesinde hazırlanan Anı defteri öğrencilerle birlikte ilk hatırayı yazmak ve 100. yıl zaferi ile ilgili duygu ve düşüncelerini almak üzere Kaymakam Nevzat Şengök ziyaret edildi.

Kaymakam Nevzat Şengök’ü ziyaretlerinde öğrenciler duygu ve düşüncelerini şu şekilde ifade ettiler; Onlar dönmeyi hiç düşünmediler; tek yürek, tek bilek, tek vücut oldular; dağ oldular, deniz oldular, Çanakkale geçilmez dediler.”

Yerköy Kaymakamı Nevzat Şengök ise; Çanakkale gerçekten bir milletin var oluş mücadelesinin en güzide en çetin ve en kutsal ispatıdır. Neslimizin bu duygu ve düşüncelerle yetiştirilmesi çok önem arzetmektedir. Onun için her milletin tarih hazinelerini yerinde ve bizzat duygu coşkusu içerisinde ziyaret ederek gözlemlemesi en büyük arzumuzdur. Bu düşüncelerle neslimizin Çanakkale’yi geçilmez kılan o güzel toprakları ziyaret etmelerini önemle tavsiye ediyorum” dedi.

Şengök, böyle bir davranıştan dolayı Atatürk İlköğretim Okul Müdürü Nihat Altındaş’a öğretmenlere ve öğrencilere teşekkürlerini sundu.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki