Yerköy Nurdoğdu Ortaokulu öğrencileri, Mardin, Nusaybin’de terör örgütüne karşı görev yapan tüm güvenlik güçlerine moral vermek ve yanlarında olduklarını hissettirmek maksadıyla mektup yazdı.

Nurdoğdu Ortaokulu Türkçe Öğretmeni F.Fulya Şengök rehberliğinde yazılan mektuplar Nusaybin’e gönderilmek üzere Yerköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edildi.

Etkinlik hakkında bilgi veren Nurdoğdu Ortaokulu Müdürü Halit Arapoğlu, "Mardin ilinde kahramanca, canlarını hiçe sayarak vatan için mücadele eden güvenlik güçlerimize moral olması için Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bir mektup yazma kampanyası başlatılmıştır. Bizler de bu kampanyaya destek vererek öğrencilerimizin yazdığı mektupları Nusaybin’e gönderilmesi için görevlilere teslim ettik." dedi.

Kampanyayı düzenleyen özellikle destek olan öğretmen ve öğrencilere hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ettiklerini belirten Halit Arapoğlu “Umarız bu mektuplar güvenlik güçlerimize hızlı bir şekilde ulaştırılarak manevi destek olur ve en kısa süre de düzenlenen operasyonlar amacına ulaşır.” şeklinde konuştu.