Öğrencilerden Adalet Sarayına Teknik Gezi

Bozok Üniversitesi, Yerköy Adalet Meslek Yüksekokulu ile Yozgat Adliyesi arasında 'Kurumlar Arası Koordinasyon ve İşbirliğinin Sağlanması' amacıyla Yozgat Adalet Sarayı Mesleki Teknik Gezisi yapıldı.
Yayınlanma tarihi: 22 Aralık 2015, Salı günü, saat: 15:55

Bozok Üniversitesi, Yerköy Adalet Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin, Yozgat Adalet Sarayı'na yaptığı Mesleki Teknik geziye Yozgat Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, Yozgat Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Turgay Çorak, Yerköy Adalet MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Recep Temel, müdür yardımcıları, öğretim görevlileri ile öğrenciler katıldı.

Öğrenciler gruplar halinde Adalet Sarayı bünyesindeki birimleri gezerek birimler hakkında bilgi aldılar. Duruşma salonlarını da ziyaret eden grup, SEGBİS üzerinden yapılan bir duruşmaya da katılarak sistemin işleyişini yerinde gördüler.

Duruşma sonrası Adalet Sarayı Konferans Salonunda Yozgat Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz tarafından öğrencilere katip nedir, adliye açısından önemi nedir, katiplerden beklentiler nelerdir, öğrencilerin meslekte başarılı olmaları için eğitimleri sırasında nelere dikkat etmeleri gerekir gibi bir çok konu hakkında bilgilendirme yapıldı.

Yüksekokul Müdürümüz Yrd. Doç. Dr. Recep Temel, misafirperverliklerinden dolayı Yozgat Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz’a teşekkür etti. Yozgat Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz da, her zaman bu tür eğitim programlarının yanında ve destekçisi olduklarını belirtti.

Etiketler: bozok üniversitesi   adalet   saray   gezi   öğrenci  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki