Öğrenciler Yamaç Paraşüt Uçuşu Yaptı

Bozok Üniversitesi Doğal Afetlerle Mücadele ve Doğa Sporları kulübü öğrencileri yamaç paraşütleriyle Yozgat semalarında uçtu.
Yayınlanma tarihi: 09 Nisan 2015, Perşembe günü, saat: 09:13

Bozok Üniversitesi öğrencilerini yamaç paraşütü ile tanıştırmak ve havacılığı sevdirmek amacıyla yapılan uçuşlarda adrenalin coşkusu doyasıya yaşandı.

Bozok Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren kulüplerden biri olan Doğal Afetlerle Mücadele ve Doğa Sporları kulübü öğrencileri Yozgat Türk Hava Kurumu Eğitmenleri tarafından aldıkları pratik ve teorik eğitim sonrası yamaç paraşütü uçuşu yaptılar. Öğrenciler ilk defa Yozgat semalarında yamaç paraşütü uçuşu yapmanın keyfini çıkarttı. Yerköy ilçesinde gerçekleştirilen uçuşlarda havada görsel şölen vardı.

Bozok Üniversitesi Doğal Afetlerle Mücadele ve Doğa Sporları Kulübü Danışman hocası öğretim görevlisi Fuat Köker, Bozok üniversitesi doğayla mücadele ve doğa kulübü ile Yozgat Türk Hava Kurum şubesiyle ortaklığı ile yamaç paraşüt kursu düzenlediklerini söyledi. Yamaç paraşütü kursuna 8 üniversite öğrencisi 2’de öğretim görevlisinin katıldığını ve kursu başarı ile tamamladığını belirten Köker: “ uçuşlarımızı Yerköy ilçesinde gerçekleştirdik. Bundan sonra ise Yozgat merkezde Çeşka kalesinde yapmayı planlıyoruz. Hedefimiz uluslararası yamaç paraşütü festivaline buradan tur düzenlemeyi düşünüyoruz. Yamaç paraşütüyle uçmak gerçekten çok güzel bir duygu ve öğrencilerimizin bunu gönülden isteyerek yapmış olmaları ve burada bir ilki başarmış olmaları bizler açısından da çok sevindirici, burada ki asıl amaç öğrencilerimize yamaç paraşütünü sevdirmek ve yeni tercih yapacak öğrencilere Bozok üniversitesinin bir natifi olarak sunmak istiyoruz. ”dedi.

Öğrenciler ise yamaç paraşütü tanışmanın çok heyecanlı olduğunu belirten öğrenciler adrenalin sevenlerin bu sporu yapması gerekiyor. Üniversitemizde bu sporun daha ileriye taşınmasını istiyoruz diye konuştular.

Etiketler: bozok   üniversite   yamaç   paraşüt   doğa   spor   fuat köker  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki