Öğrenciler karnelerini aldı

Yozgat’ta 85 bin öğrenci karnesini alarak yaz tatiline başladı.
Yayınlanma tarihi: 12 Haziran 2015, Cuma günü, saat: 18:40

Yozgat'ta 2014-2015 eğitim öğretim yılı sona ermesi münasebetiyle Gazi Mustafa Kemal İmam Hatip Ortaokulu'nda karne dağıtım töreni düzenlendi. Karnelerini velileriyle birlikte alan öğrenciler, tatile girmenin sevincini yaşarken, bazı öğrenciler de arkadaşlarıyla vedalaşmayı ihmal etmediler.

Yozgat Vali Yardımcısı Gökhan İkitemur, İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, bazı daire müdürleri, öğrenci velileri ve öğrencilerin katıldığı karne töreninde ilginç diyalog ve görüntülerde yaşandı. Yozgat Vali Yardımcısı İkitemur, yoğun bir ders ortamının ardından öğrencilerin bugün tatile girdiğini belirterek, ''Çocuklarımız yaz tatilini kitap okuyarak, eğlenerek en iyi şekilde değerlendirecektir. Ülkemizi gelecekte daha iyi yerlere taşımak için gençlerimize, çocuklarımıza görevler düşecektir. Bunun için çocuklarımız tatilde de kitap okuyarak, kendilerini geliştirecek etkinlikle katılması gerekir'' dedi.

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş da, Yozgat’ta 85 bin öğrenci bugün karnesini alarak yaz tatiline girdiğini belirterek, “Eğitim yılı içerisinde 5 bin 500 öğretmenimiz görev yapmıştır. 2014-2015 eğitim öğretim yılımızı kazasız ve belasız tamamlamanın bugün mutluluğunu yaşıyoruz. Çocuklarımız için halk eğitim merkezi ve gençlik ve spor il müdürlüğümüz ile programlar hazırladık. İnşallah çocuklarımız yaz tatili en iyi şekilde değerlendireceklerdir” diye konuştu.

Konuşmaların ardından öğrencilerin karnesi ve başarı belgeleri dağıtıldı. 
Haber/Fotoğraf: Seyfi Çelikkaya

Etiketler: öğrenci   karne   eğitim   yaz   tatil  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki