Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, il genelinde toplam 80 bin öğrencinin bugün itibariyle ders başı yaptığını söyledi.

Kuş, 2015-2016 eğitim öğretim dönemi yarıyıl tatilinin ardından 8 Şubat Pazartesi günü 80 bin öğrenci ve 6 bine yakında öğretmenin 2.dönem eğitime başladıklarını belirtti.

Kuş, “Bugün itibariyle ilimizde 80 bin öğrencimiz okula başladı. 8 Şubat’ta açılan okullar 17 Haziran’da kapanacak. 28 Nisan’da ortak sınavlar yapılacak. 2. eğitim-öğretim dönemi için hem fiziksel anlamda hem de öğretmenler anlamında hazırız. 2. dönem ile birlikte yaz aylarının gelmesiyle okullarımızda devamsızlık sorunu yaşıyoruz. Öğrenciler, derslerini kesinlikle aksatmamalı. Okula disiplinli bir şekilde gelmeleri ve ders çalışmalarını önemli görüyoruz. Destekleme ve yetiştirme kurslarına devam eden öğrencilerimiz kurslarını aksatmamalarını öneriyoruz. 

Öğrenciler derslerinden geriye kalan zamanlarında hem kitap okumalı hem de sosyal ve sportif etkinliklere imkanlar ölçüsünde katılmalıdır. Kendilerini sıkmadan planlı bir şekilde bu dönemi en iyi şekilde değerlendirmelidirler.” dedi.

2. dönemde de taşımalı sistemin devam edeceğini belirten Saim Kuş, “Taşımalı sistem ile Yozgat’ta 14 bin civarında öğrenci taşıyoruz. Taşımalı eğitim planlamamız yine 2. dönemde de devam edecek. 

Bu dönemde taşınacak okullarla alakalı olarak bir değişiklik yapmadık. Eğitim-öğretim yılı ortasında okul kapatıp, açmıyoruz. Çok olağanüstü durumlar olursa böyle bir şey yapabiliyoruz. 2. dönemde de ilk dönem ki gibi taşımalı eğitime aynı şekilde devam edeceğiz.” diye konuştu.