Öğrenci Meclis Başkanlığı Seçimi Yapıldı

Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisi Projesi, kapsamında Yozgat İl Öğrenci Meclis Başkanlığı seçimi Anadolu Lisesi Salonu'nda yapıldı.
Yayınlanma tarihi: 20 Kasım 2015, Cuma günü, saat: 17:55

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2015-2016 eğitim öğretim yılı 'Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisi Projesi' kapsamında Yozgat İl Öğrenci Meclis Başkanlığı seçimi Anadolu Lisesi Salonu´nda yapıldı. Başkanlık için kendi ilçelerinde seçilen 7 öğrenci aday olurken, 59 öğrenci oy kullandı.

Yapılan seçim sonrasında Çekerek Sağlık Meslek Lisesi Öğrencilerinden İsmail Batuhan Eyiol  İl Öğrenci Meclisi başkanı seçildi. Eyiol, 23 Nisan2016 tarihinde gerçekleştirilecek olan Milli Egemenlik Haftası´nda Türkiye Öğrenci Meclisi´nde Yozgat´ı temsil edecek.

Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisi Projesi´nin amacının ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerinin, cumhuriyetin, demokrasi ile güçlendirilmesi, öğrencilerde yerleşik bir demokrasi kültürünün oluşması, çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi, milli ve manevi değerlere bağlı, evrensel değerleri benimseyen demokratik liderliği benimseyebilme ve kamuoyu becerilerinin kazandırılması olduğu belirtildi.

Etiketler: batuhan eyiol   öğrenci   meclis   başkan  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 7 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki