"Büyük Anadolu Yürüyüşü" ziyaretleri kapsamında bugün Yozgat'ı ziyaret eden MHP Genel Başkan Adayı Sinan Oğan, Yerköy, Şefaatli, Boğazlıyan ve Sarıkaya ilçelerinin ardından Yozgat şehir merkezine gelerek Ülküdaşlarıyla buluştu.

Çoşkulu bir kalabalığa konuşan Sinan Oğan, MHP'nin PKK'nın siyasal uzantısı HDP'nin gerisinde kalmasını bir türlü hazmedemediğini söylerek: "Türkiye'de bir iktidar sorunu var, iktidar sorunu kadar bu sorunu körükleyen birde muhalefet sorunu var. Muhalefet oluşturamama sorunu var" dedi.

14 Yıldır Türkiye'nin dört bir yanı kan ağlıyor, Ülkücü memurlarımız sürüm sürünüyorlar. Müdürlük sınavını kazanan öğretmenlerimizin ataması yapılmıyor. Onların yerine yarısı kadar puan alan AKP'li öğretmenler müdür olarak atanıyorlar. Ülkücüler devletin her kademesinde sahipsiz kalmış. Böyle bir ortamda biz "Ne zaman iktidar olacağız?" diye sorduğumuz için hain ve ajan mı ilan edeceğiz? diye soran Sinan Oğan:"Biz isterdik ki konferans salonlarında değil, bu konuşmaları kongre salonunda yapalım. Bin imza bile toplasanız mahkemeye gidin dendi. Nerede ülkücü iradeye saygı? 248 imza ile dahi kongre toplanması gerekirken, biz 548 imza topladık. Yoksa bu 548 yürekli insan ülkücü iradeden sayılmıyor mu? Sadece sizi destekleyen delegeler mi ülkücü iradeden sayılıyor. Sadece sizin destekçileriniz mi ülkücüden sayılıyor. İlla ki birbirimize düşmemiz mi lazım? Ülkücüleri toplayın Sayın Genel Başkanım. Siz bizim ağabeyimizsiniz. Ortada bir sorun var. Bunu konuşalım. Yüzde 16'dan yüzde 12'ye düştük; 80 vekilden 40 vekile düştük. Hepsini geçtim, PKK'nın da gerisine düşmek sizin zorunuza gitmiyor mu?" diyerek açıklamalarını sürdürdü.

Bu başarısızlığın teşkilatlara ve ülkücü tabana yüklenemeyeceğini söyleyen Sinan Oğan, ortada bir yönetim sorunu olduğunu, sürecin doğru yönetilemediğini ve 7 Haziran seçimlerinden sonra yürütülen koalisyon görüşmelerinde AKP ile görüşmeden sonra Ahmet Davutooğlu kameralar karşısına çıkıp açıklama yaparken, Devlet Bahçeli'nin açıklamadan çok sonra twitter üzeren açıklama yapmasını ise "Oyunu kuralına göre oynamıyorsunuz" diyerek eleştirdi. 

Bizim derdimiz makam, koltuk hırsı değil, MHP'nin iktidar olmasıdır diyen Sinan Oğan: "19 senedir iktidar yapamadığınız partiyi, şimdi nasıl iktidar yapacağınızı anlatın. İkna olalım sizi destekleyelim. Bizim derdimiz nasıl iktidar olabilirizdir. Bir seçim daha ülkücülerin evlerine başları önde, boyunları bükük dönmemesidir" dedi.

Ülkücü hareketin bugünlerine taşınmasının büyük emekler ve fedakarlıkların bir sonucu olduğunun da altını çizen Oğan, bu davaya can vermiş, vatanına, milletine kendini siper ederek şehit olmuş ağabeylerimiz var. O şehitlerinde mi hiç hatırı yok? Yarın, mahşer günü yüz yüze geleceğiz. Siz hangi yüzle, PKK'nın bile gerisine düştünüz diye sorarlarsa, o zaman ne cevap vereceğiz diyerek: "Kimse ülkücü iradenin üzerinde değildir. Kongre 2018'de toplanacak diyorlar. O kongre tarihinden 6 ay sonra, Türkiye'de 3 seçim birden yapılacak. 2018'de kongre var diyerek şunu mu  demek istiyorsunuz: Biz 14 sene her seçim de yenildik, bir seçimde yeni gelecek arkadaşımız AKP'ye karşı yenilsin" şeklinde konuştu.

Türkiye'nin kaderi ile MHP'nin kaderinin ilk defa bu derece kesiştiğini, bu sebeple MHP'nin başarısının aynı zamanda Türkiye'nin kurtuluşu olacağını belirten Sinan Oğan, MHP başarılı olduğu takdirde Türkiye'yi eyaletlere bölme hayalleri boşa çıkacak, MHP'yi silme amacı taşıyan iki partili sistem hayalleri boşa çıkacak, başkanlık düşleri suya düşecek diyerek: "Bugün buraya gelmeden, Yozgat'ın ilçelerini gezdik. Yozgat'lı hemşehrilerimizle kucaklaştık. Yozgat 14 sene AKP'ye meclis başkanları, bakanlar, milletvekilleri verdi. Ben AKP'nin Yozgat'tan hep aldığını hiçbir şey vermediğini, bugün gözümle gördüm. Yozgat'tan hep Alan AKP karşılığında ne vermiştir? Bozok yaylasına gelen şehit cenazelerinden başka hiçbir şey vermemiştir. Binlerce insan Yozgat'ı terketmek zorunda kalıyor. Çünkü AKP, Yozgatlıya aldıklarının karşısında işsizlik ve yoksulluk vermiştir" dedi. 

Şüphesiz bu Yozgatlıların suçu değildir, gelip Yozgatlılarla kucaklaşmayan, onların dertlerini dinlemeyen muhafelet partilerinin suçudur diyen Sinan Oğan: "TV'yi her açtığınız AKP'lileri izliyorsunuz. Bunu değiştireceğiz. Televizyonu her açtığınızda MHP Genel Başkanının projelerini göreceksiniz, AKP'ye hodri meydan dediğini göreceksiniz" şeklinde konuştu.

Iğdır'da MHP 3. partiyken çalışarak 1. parti haline geldiklerini belirten Oğan, insanımızın elini sıktığın zaman, boynuna sarıldığın zaman sana yok demez. Sen gitmezsen başkası gider bunu yapar, milleti de kandırır. Biz Iğdır'da olduğu gibi Türkiye'de de MHP'yi 1. parti yapıcaz" açıklamasında bulundu. 

Doğu ve Güneydoğu'da biz olmazsak ülke bölünür. Terörün çözümü orada Ülkücülerin sayısını çoğaltmaktır diyen Sinan Oğan, bölgede tek bir tane bile ülkücü olsa oraya gidilip onun boynu bükük bırakılmamalıdır derken" Yeminine sadık kalmayanlar, yemin etmiş sayılmaz. Dolayısıyla HDP'liler hiç milletvekili olmuş sayılmazlar. Haklarında yasal işlemlerin yapılması için savcıları göreve çağırıyorum" dedi.

Sokakta olmak başkadır, sokağa dökülmek başkadır diyen Oğan, "Biz sokağa dökülmeyeceğiz, sokakta olacağız. Çünkü sokakta olmayan bir parti iktidar olamaz" şeklinde konuşurken, Sayın Genel Başkanımız bir büyüğümüz olarak odasında oturmaya devam edebilir, çünkü bizim o odaya ihtiyacımız olmayacak, biz Türkiye'yi gezeceğiz, halkla bütünleşeceğiz" derken, "Başbuğumuz Alparslan Türkeş'in partimize kazandırdığı parti müfettişliği kurumu yeniden tesis edilecek, eğitimcilerimiz yeniden yollara düşecek" açıklamalarında bulundu.

Siyasetin alınteri dökmeden, oturarak yapılamayacağını söyleyen Sinan Oğan: "Ben vekil seçildiğimde 1 MHP'li vekile, 6 AKP'li vekil düşüyordu. Ben 6 AKP'li vekil kadar çalışmayalım dedim ve elimden geldiğince öyle çalıştım. Meclis TV'yi her açtığınızda bu kardeşinizi AKP ile mücadele ederken gördünüz, televizyon kanallarını her açtığınızda bu kardeşinizi ekranlarda AKP ile PKK ile mücadele ederken izlediniz. Kimse bize televizyonlar kapalı demesin. Ben Iğdırlı, çobanlık yapan bir ailenin evladıyım, kimseyle ilişkim yok, o kanallara çıktım. Bize açılan kapılar kardeşlerimize niye açılmasın" diye sordu.

"AKP çok namuslu, çok ahlaklı olduğu için mi her seçim başarı kazanıyor. Her seçimden sonra ertesi gün çalışmaya başlıyorlar" diyen Sinan Oğan hep beraber çok çalışarak partiyi iktidar yapacaklarını ve ülkücülerin iktidar hasretlerini bitireceklerini söyledi. 

Herkesin Ülkücü hukuka sadık kalması gerektiğini ve ülkücü iradeye güvenilmesi gerektiğini de belirten Sinan Oğan, Sayın Genel Başkanımız 7 Haziran gecesi çıktı erken seçim için "Hodri meydan" dedi, bugün aynısını kurultayımız için de demesini bekliyoruz derken:"Biz AKP'nin başkanlık, fedarasyon ve iki partili sistem planlarının farkındayız, siz neden farkında değilsiniz" diye sordu. 

"Terör nasıl önlenir, birilerinin dediği gibi terörle yaşamaya alışacak mıyız. Hayır, Ülkücü kadrolar yönetime geldiği andan itibaren tam tersine terörsüz günleri yaşayacağız. Bunun için kadrolarımız hazır, bunun için projelerimiz hazır. MİT halkı değil teröristi takip edecek, adı gibi milli olacak. Gencecik çocuklar katillerin karşısına çıkmayacak, askerlerimizin protez bacağına haciz gelmeyen, şehit olduklarında emanetleri emanetimiz olacak düzeni kuracağız. Sadece askeri mücadele değil mali kaynaklarla da mücadele edilmeli" diyen Oğan, istihbarat toplamaktan, operasyon yapmaya kadar her şeyin tek bir kurum altında toplanması gerektiğinin altını çizdi. 

"Bizden habersiz Ortadoğu'da yaprak kıpırdamaz diyorlardı. Mecliste bir konuşma yaptım, siz yaprak kıpırdamaz dediniz ama IŞİD konsolosluğumuzu kuşatmış. Diyarbakır'dan bir uçak kaldırın 6,5 dakika da konsolosluğumuzun etrafındaki hedefleri vurur. Bir helikopter kaldırın konsolosluk personelini alır gelir. AKP'liler dediler ki delilin var mı?  Ve ertesi gün konsolosluğumuz işgal edildi. Eğer biz iktidar olsaydık bunlar yaşanmazdı. Bu AKP'nin ne kadar ön görüsüz olduğunun kanıtıdır. Bu ön görüsüz hükümetin Türkiye'ye verecek bir şeyi kalmamıştır" dedi.

Konuşmasının sonunda kendisini bağrına basan bütün Yozgatlılara teşekkür eden Sinan Oğan: "Burada 12 Eylül'ü yaşayan, o dönemde davası için arkadaşına siper olan ağabeylerimizi görüyorum. Dün canını feda eden büyüklerimiz, bugün partilerinin iktidara gelmesi içinde bizimle beraber var güçleriyle çalışacaklardır, buna eminim" şeklinde konuştu.