Öcallar Dinlenme Tesisleri Açıldı

Saraykent ilçesinde yapılan Öcallar dinlenme tesisleri resmi açılışını yaparak hizmet vermeye başladı.
Yayınlanma tarihi: 11 Mayıs 2015, Pazartesi günü, saat: 16:02

Yozgat’ı Sivas’a bağlayan Uluslar arası E-88 Karayolu’nun Saraykent İlçe girişinde, geniş bir alan üzerine işadamı Halis Öçal tarafından yaptırılan Öcallar Dinlenme Tesisleri, açılışı yapılarak resmi olarak hizmet vermeye başladı.

Öcallar Dinlenme Tesisleri açılışına, Eski Adalet Bakanı ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, Ak Parti Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal, Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, Ak Parti Yozgat İl Başkanı Harun Lekesiz, Saraykent Kaymakamı Murat Kaplay, Türkiye Petrolleri Genel Müdürü Mutlu Gül, Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, Saraykent Belediye Başkanı Ahmet Öçal, Doğankent Belediye Başkanı Doğan Sungur ve çevre ilçelerden gelen vatandaşların katılımıyla gerçekleştirildi.

Açılışta bir konuşma yapan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Saraykent İlçesi’ne böylesine modern ve görkemli bir tesisi kazandırdığı için işdamı Halis Öçal’a teşekkür etti. 

Bozdağ, konuşmasında Yozgat’ın ekonomik ve sosyal kalkınmışlığında müteşebbislerin katkısına işaret ederek; “Saraykent İlçemize de önemli katkılar sağlayacak bu tesisin kazandırılmasında emeği bulunanlara teşekkür ediyorum. Önemli bir tesis. İnşallah hayırlı kazançları olur” dedi. 

Daha sonra kürsüye gelen Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı da tesisin yol güzergahında bulunmasından dolayı Doğu-Batı bağlantı yolunda önemli bir hizmeti yerine getireceğini belirterek, hayırlı olsun temennisinde bulundu.

Saraykent İlçesi girişinde hizmete açılan tesis Türkiye Petrolleri markasıyla petrol ürünlerinin satışını yapacak. Tesisin en önemli özelliği bünyesinde barındırdığı sosyal donatılar. 300 kişilik düğün salonu ile VIP salonu, son teknoloji ile donatılmış fiziki yapısı ve modern restoranı. Güzergahı kullanan yolcuların her türlü ihtiyacına karşılık verecek tesis, bölge halkının sosyal ve kültürel etkinliklerine ev sahipliği edecek niteliklere sahip. Günümüz şartlarına uygun her  türlü imkanın yer aldığı tesisin en önemli özelliği modern imkanlarla donatılmış olması. 

 

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 8 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki