Obez olma hareketli ol projesi

Sorgun ilçesinde 'Hareketli Gençlik Grubu' tarafından hazırlanıp, AB eğitim ve Gençlik Programları Merkezi tarafından desteklenen 'Obez olma hareketli ol' adlı projeyle uygulama çalışmalarına başlandı.
Yayınlanma tarihi: 15 Mayıs 2015, Cuma günü, saat: 12:33

Yozgat'ın Sorgun ilçesinde 'Hareketli Gençlik Grubu' tarafından hazırlanıp, AB eğitim ve Gençlik Programları Merkezi tarafından desteklenen 'Obez olma hareketli ol' adlı projeyle uygulama çalışmalarına başlandı.

Proje ortağı Polonya, Estonya, Litvanya, Bulgaristan, Makedonya, Romanya'dan Sorgun ilçesine gelen toplam 35 genç bir hafta süreyle sağlıklı beslenme, obezite ve hareketlilik konuları üzerine atölye çalışmaları, simülasyonlar, sunumlar, takım kurma oyunları ve kurum ziyaretleri gibi etkinliklerde bulundu. 7 ülkeden farklı organizasyonlardan gelen 35 katılımcı spor salonunda Voleybol, Judo ve Basketbol oynayarak, gençlerin spora özendirilmesi konusuna dikkat çekti. Proje koordinatörü Nurullah Şener, 7 ülkeden gelen 35 katılımcının Sorgun ilçesinde önemli etkinliklerde bulunup, obeziteye karşı spor yapılıp, beslenmeye dikkat edilmesi noktasında yapılması gereken konularda karşılıklı fikir alışverişinde bulunduklarını ifade etti. 
Seyfi Çelikkaya

Etiketler: obez   proje   sorgun  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 5 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki