Nurdoğdu, Aday Adaylığını Açıkladı

CHP’nin Yozgat’taki simge isimlerinden Hasan Aslan Nurdoğdu CHP İl Örgütü’nde düzenlediği basın toplantısıyla 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak genel seçimlerde CHP Yozgat Milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.
Yayınlanma tarihi: 01 Mart 2015, Pazar günü, saat: 01:54

Yozgat’ın sosyal demokrat kimliğiyle tanıdığı ve yıllardır CHP’nin Yozgat’ta destekçisi ve savunucularından olan Hasan Aslan Nurdoğdu, 7 Haziran seçimlerinde CHP Yozgat Miletvekili aday adayı olduğunu kamuoyuna duyurdu. CHP İl Örgütü’nde düzenlenen basın toplantısına CHP İl Başkanı Mehmet Yıldırım, Merkez İlçe Başkanı Bayram Eroğlu ve partililer katıldı. 

Toplantının açış konuşmasını yapan CHP İl Başkanı Mehmet Yıldırım, 7 Haziran’da yapılacak seçimlerde CHP’nin var gücüyle çalışarak başarı elde edeceğini söyledi. Yıldırım, bu doğrultuda daha önce aday adaylığını ilan eden Onur Kaytan’ın ardından CHP’ye yıllarını vermiş bir ismin daha aday adaylığı ilanının mutluluğunu yaşadığını belirtti. 

İl Başkanı Mehmet Yıldırım’ın ardından söz alan Hasan Aslan Nurdoğdu, yıllardır edindiği bilgi, birikim ve tecrübelerini Yozgat’a hizmet yolunda kullanmak istediğini ifade etti. CHP Yozgat Milletvekili aday adayı Hasan Aslan Nurdoğdu, “Namus bildiğimiz siyaset için, adam gibi hizmet arzusuyla yola çıktım” açıklamasını yaptı. Hasan Aslan Nurdoğdu, Yozgat’ı bir ferdi ve evladı olarak içinde bulunduğu temel problem ve sıkıntıları çok iyi bildiğini, Türkiye’nin ve Yozgat’ın dünyada en iddialı olması gereken tarım konusunda bile sınıfta kaldığını ve insanların Yozgat’tan göç ettiğini hatırlattı. Tarım konusunda uzman olduğunu da dile getiren Nurdoğdu gübrecilik işiyle uğraştığını ve ticaret yaptığını bildirerek “75 vilayeti karış karış ilçeleriyle dolaşmış birisiyim. Köylü vatandaşların oylarıyla iktidara gelenler başta Yozgat’ın köylüleri olmak üzere tüm köylü ve çiftçimizi perişan etmiştir.  Benim vaadim köylüyü zengin etmek ve demokrat bir Yozgat vaadidir. Bu seçimlerde CHP Yozgat’tan en az bir vekil çıkaracaktır” şeklinde konuştu.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki