15 bin metrekare alan üzerine kurulan, Yozgat'ın en büyük alışveriş merkezi olan ve birçok yeni markaya ev sahipliği yapan Novada Yozgat açıldı. 

Açılışa Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç'ın yanı sıra, Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, Emniyet Müdürü Seçkin Çengeloğlu, Novada Yozgat yetkilileri ve vatandaşlar katıldı.

NOVADA Yozgat, Yozgat başta olmak üzere, Sorgun, Yerköy, Boğazlıyan ve Şefaatli gibi şehrin çevresinde yer alan diğer bölgelere de hitap etmeyi hedefliyor. Yaklaşık 90 milyon TL yatırım değeriyle hayata geçen NOVADA  500 bine yakın bir nüfusun alışveriş ihtiyacını karşılayacak şekilde dizaynı ile dikkatleri üzerine çekmiş durumda. Kolay ulaşılabilir lokasyonu, yepyeni markaları,6 salonlu Cinemaximum sinemaları ve seçkin etkinlikleri ile bölgenin yeni çekim merkezi olmayı hedefleyen NOVADA Yozgat, aynı zamanda Yozgat ekonomisine de yaklaşık bin kişilik istihdam kapasitesiyle katkıda bulunacak.

SOSYAL YAŞAM İMKANI SUNACAK 
Cinemaximum sinemalarının ve Play Park’ın yanı sıra Novada Çocuk Kulübü ile NOVADA Yozgat; çocuk ve yetişkinler için eğlence merkezi olacak. Alternatif şov programları, fotoğraf ve el sanatları sergileri, çocuklara özel eğitici ve öğretici atölye çalışmaları ile renkli bir sosyal yaşam imkanı sunacak.