Boğazlıyan İlçesi, Cumhuriyet Ortaokulu bahçesinde düzenlenen Nevruz Kutlamasına, ilçe Kaymakamı Davut Sinanoğlu, Belediye Başkanı Hamdi Erdal, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Melik Durmaz, Garnizon Komutanı Ahmet Keremit, Müftü Mehmet Güler,  İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri  Mustafa Şeker, Nazan Tok, çok sayıda Okul Müdürleri, öğrenci, veliler ve okul öğretmenlerin katılımıyla gerçekleştirilek, coşku ile kutlandı.
 
Nevruz Kutlama programı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Okul Müdürü Vedat Oymak, Nevruz'un önemini anlatan konuşmasınıyapmasıyla birlikte başladı.

Müdür Oymak konuşmasında, "Türk Dünyası ve toplulukları haftası etkinlikleri kapsamında nevruz bayramının kutlandığını belirterek, ülkemizde gelenek haline gelen Türk Cumhuriyetlerinde ise resmi bayram olarak kutlanan nevruz bayramı birliğimiz, dirliğimiz ve birarada oluşumuz için müstesna günlerdir." dedi.

Ardından Belediye Başkanı Hamdi Erdal ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Şeker, örs döverek nevruz coşkusunu başlattı. Şenlik katılımcılara pilav ve tatlı ikramı ile sonlandı.