Nevruz barış ve dostluk bayramıdır

Başer, "Bu kültür hazinelerimizden biri de yüzyıllardır canlı tutularak kutlanan, baharın başlangıcı ve doğanın uyanışını simgeleyen bir etkinlik olan Nevruz’dur."
Yayınlanma tarihi: 20 Mart 2015, Cuma günü, saat: 15:43

Nevruz Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Ak Parti Yozgat Milletvekili Av. Yusuf Başer Tarih boyunca dünyanın çeşitli bölgelerinde birçok devlet kurmuş olan aziz milletimiz, bugünlere eşsiz kültür hazinesi sayesinde geldiğini ifade ederek "Bu kültür hazinelerimizden biri de yüzyıllardır canlı tutularak kutlanan, baharın başlangıcı ve doğanın uyanışını simgeleyen bir etkinlik olan Nevruz’dur."dedi.

Nevruz'un, baharın müjdecisi, birlik, beraberlik ve kardeşliğin sembolü dünyanın en eski ve en zengin barış ve dostluk bayramı olduğunu vurgulayan Milletvekili Başer yayınladığı mesajın devamında şunları kaydetti. "Türkiye farklı inançlara, dillere etnik köken ve kültürlere sahip insanların bir arada huzur içinde yaşadığı, farklı sosyolojik gerçekleri ve gelenekleri bünyesinde barındıran bir ülkedir. Farklılıklarımız ve çeşitliliklerimiz ülkemizin en büyük zenginlik kaynağıdır. Bu nedenle herkes kendi gelenekleri çerçevesinde nevruzu kutlayacaktır. Her vatandaşımızın etnik kökeni, dili inancı, siyasi görüşü ne olursa olsun bu milletin ayrılmaz ve eşit bir parçası olduğunun bilinciyle yarınlara güvenle yürüyeceğiz.
Bu Nevruz umut olsun, gülen yüzlerin arttığı bir Nevruz olsun.
Nevruz’un tahriklere ve çatışmalara değil umuda ve kardeşliğe kapı aralayan bir gün olarak kutlanmasını diliyorum.
Nevruz’u; huzur, barış ve kardeşlik için yeni bir fırsat olarak karşılıyoruz. Güzel günlerin müjdecisi kabul edilen bu günün, birlik-beraberlik ve toplumsal huzurumuzu artırmasına vesile olması dileğiyle, başta aziz milletimiz olmak üzere, müşterek kültür coğrafyamızda yaşayan tüm halkların Nevruz Bayramlarını kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum."

 

 

Etiketler: yusuf başer   ak parti   yozgat   milletvekili  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 2 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki