AK Parti Yozgat Merkez İlçe Başkanı İskender Nazlı, 24 Kasım öğretmenler günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, öğretmenlerin, yurdun dört bir yanını ilimle aydınlatan birer gönül insanı olduğunu söyledi.

Öğretmenlerin, en çetin şartlarda bile yurdun dört bir tarafına eğitimin, öğretimin, ilim ve bilimin güneşi olarak doğduklarını aktaran Nazlı, “Ülkemizin aydınlık yarınlara kavuşturulmasında öğretmenlerimizin payı kuşkusuz çok büyüktür. Öğretmenlerimiz, geleceğimizin teminatı olan yavrularımızı büyük bir sabır ve özveriyle yetiştiriyor, bilgiyle donatıyorlar. Onlar ki, ufku geniş, barış ve huzur sevdalısı, ileri görüş sahibi, yeniliklere açık, milli ve manevi değerlerine bağlı bir millet olabilme ideali ve hedefimizin mimarlığını yapıyorlar. Onlar ki, bu uğurda yılmadan, usanmadan, büyük bir aşk ve iştiyakle çalışıyor, yüreklerini ortaya koyuyor ve canımıza adeta can katıyorlar.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü yürekten kutluyorum” dedi.