Narkotim Projesi Başlatıldı

Yozgat'ta uyuşturucuyla mücadele çalışmaları kapsamında yürütülen ve önleyici hizmet vermeyi amaçlayan Narkotim Projesi başlatıldı.
Yayınlanma tarihi: 02 Temmuz 2015, Perşembe günü, saat: 09:19

Yozgat'ta uyuşturucuyla mücadele çalışmaları kapsamında yürütülen ve önleyici hizmet vermeyi amaçlayan Narkotim Projesi başlatıldı. İl Emniyet Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen törene Emniyet Müdürü Saim Akpınar, emniyet personeli ve basın mesupları katıldı.

Törende konuşan Yozgat Emniyet Müdürü Saim Akpınar, 2015 yılında 81 il ve 28 ilçe olmak üzere ülkemizin genelinde uygulanması hedeflenmekte olan Narkotim projesinin, pilot illerin hemen ardından 2. etapta 18 ilde faaliyete geçirilmesi kararı alındığını belirterek, "Yozgat ilimizin 2 etap iller arasında bulunması güvenlik açısından ilimize verilen değerin bir göstergesidir. Proje, narkotik polisinin uyuşturucuya yönelik hali hazırdaki istihbari ve operasyonel çalışmalarına ilave olarak, önleme faaliyetidir. Amacımız, mahallinde yapılacak tespitler doğrultusunda en seri şekilde uyuşturucu sorununu, lokal düzeyde çözerek vatandaşımızın huzur ve güvenini sağlamaktır. Bu amaç doğrultusunda; Yozgat il merkezimiz ile birlikte Sorgun, Yerköy ve Boğazlıyan ilçelerimizde de Narkotim personelleri görevlendirilmiş ve ağırlıklı olarak bu ilçelerimizde de uyuşturucu suçlarına karşı kararlı mücadelemiz devam etmektedir." dedi.

Proje kapsamında 5 adet binek ve hafif ticari araçlar Yozgat Emniyet Teşkilatı hizmetlerine kazandırıldığını ifade eden Akpınar, "Proje kapsamında kendilerine görev yüklenen 19 personelimiz ile Üniversitemizde, İlk ve Ortaöğretim okulları ve çevrelerinde, internet kafeler de İlimiz Terminalinde ve İlimiz merkezinde bulunan metruk binalarda, parklarda özetle halkımızın yoğun olarak bulunduğu yerlerde Narkotik konuları ile ilgili olarak görevlendirilmişlerdir. Yozgat ilimizin genel olarak uyuşturucu açısından çevre ve benzer iller ile kıyaslandığında daha iyi seviyede olduğumuz görülmektedir. Okul odaklı önleme faaliyetleri kapsamında Güvenli Okul Merkezi bünyesindeki rehber, psikolog ve çocuk şube görevlilerimiz tarafından gerçekleştirilen eğitim faaliyetlerin yanı sıra, Narkotim görevlilerince okullar civarında gerçekleştirilecek önleme faaliyetleri ile gençlerimizin uyuşturucu maddelerden korunmasını hedeflenmektedir. Bu bağlamda; Yaptığımız çalışmalar neticesinde; İlimizde okullarımız civarında uyuşturucu satışı ve kullanımının sıfır konumunda olduğunu belirtmekte fayda vardır" şeklinde konuştu.

Etiketler: narkotim   yozgat   saim akpınar  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 7 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki