Nakış kursuna büyük ilgi

Sorgun Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan Nakış Kursu’na bayanlar büyük ilgi gösteriyor.
Yayınlanma tarihi: 06 Ocak 2016, Çarşamba günü, saat: 08:58

Sorgun Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan Nakış Kursu’na bayanlar büyük ilgi gösteriyor.

Açılan bu kurslara en fazla ilgiyi ev hanımlarının gösterdiğini belirten Sorgun Halk Eğitim Merkezi Nakış Öğretmeni Mualla Ertal, ev hanımlarının günün 8 saatinde Nakış Kursu’na katılarak hem meslek öğrendiklerini, hem de İŞKUR tarafından ödenen kurs ücretiyle, aile bütçesine katkıda bulunduklarını belirtti.

Bu yıl Halk Eğitimi Merkezi ile İŞKUR’un yaptığı protokol gereği kadınlara yönelik meslek edindirme kursu açtıklarını kaydeden Ertal “Temel giyim ve nakış üzerine eğitimimize devam ediyoruz. Kursumuz günde 8 saat olup şubat ayının sonuna kadar devam edecektir.Kurslarımıza katılan ev hanımları hem yeni bir meslek öğreniyor, hem de İŞKUR tarafından ödenen ücretle aile bütçesine katkıda bulunuyorlar” dedi.

Kursiyerlerden SümeyyaTaşgın, Sorgun Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile İş Kur’un açmış olduğu nakış kursu sayesinde yeni bir meslek öğrenmenin sevincini yaşadıklarını, İkbal Kaya ise, şuana kadar birçok ürün yaptıklarını belirterek “Şuanda para kesesi süslemesi yapıyorum. Bu kurslar hem maddi hem de manevi açıdan güzel oluyor. İŞKUR’un destekleriyle  açılan bu kurslarının devamını da diliyoruz. Bundan sonra açılan kurslara tekrardan başvurmayı da düşünüyorum” diye konuştu. (sorgun postası)

Etiketler: mualla ertal   sorgun  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki