Bozok Üniversitesi Boğazlıyan Meslek Yüksekokulu ve Yerköy Adalet Meslek Yüksekokulu’nda mezuniyet heyecanı yaşandı. 

2015-2016 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreninin ilki Boğazlıyan Meslek Yüksekokulu’nda Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey’in katılımıyla gerçekleştirildi. Mezun olmaya hak kazanmış öğrenciler mezuniyet heyecanını, kendilerini yetiştiren aileleri, eğitim hayatına katkıda bulunan akademisyenler ile birlikte yaşadı.

Mezuniyet töreninde konuşma yapan Rektör Karacabey alanı ve mesleği ne olursa olsun asıl olanın insana hizmet olduğunu vurgulayarak empati yapılabildiği sürece yorulmadan ve karşılık beklemeden hizmet üretileceğinin altını çizdi. Öğrencilere seslenen Rektör Karacabey bu ülke için bu toprak için ve bu millet için yapabileceğiniz çok şeyler var. Kendimizi bilelim ve geleceğimizi ona göre kurgulayalım. Bu idealle yetiştiğinizi bu idealle hayata başlayacağınızı ve bu ideallerle çalışacağınızı biliyor hepinizin mezuniyetinin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından protokol tarafından dereceye girenlere diplomaları verildi. Rektör Karacabey’in mezunlarla beraber mezuniyet pastasının kesmesinin ardından öğrenciler kep attı.

Yerköy Adalet Meslek Yüksekokulu’nda Yaşanan Mezuniyet Heyecanı Görülmeye Değerdi
Mezun öğrenciler adına konuşan Adnan Utku; “Bu okulu bitirerek hayatımızda ileriye yönelik büyük bir adım attığımızı düşünüyorum. Bu iki yıllık dönem içerisinde şüphesiz  bir çok kazanımlar elde ettik. Bugüne gelmemizde büyük emek sahibi olan aile ve hocalarımıza minnettarız” dedi.

Yerköy Adalet Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Recep Temel ise konuşmasında “Bugün bir başlangıcın sonuna geldiniz. Hayatta başlangıçlar ve bitişler bir arada devam eder. Esasında hayatı bir maratona, bir bayrak yarışına benzetmek mümkün olabilir. Bugün mezun olup hayata atılacak arkadaşlarımız esası itibariyle bu bayrak yarışının ve maratonun ilk etabını tamamlamış bulunmaktalar. Bu önemli etabı başarı ile geçmelerinde bizler Yerköy Adalet Meslek Yüksekokulu olarak azami derecede katkı üretmeye çalıştık. Huzurlarınızda üstün gayretlerinden dolayı hocalarımıza teşekkür etmek istiyorum. Mezun olan öğrencilerimize bundan sonraki yaşantılarında başarılar diler; ailelerine, ülkesine ve milletine faydalı birer fert olmalarını temenni ederim” dedi.

Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilerin belgeleri takdim edildi. Mezuniyet töreni sonrası Yozgat Belediyesi Kent Orkestrası’nın verdiği konserle öğrenciler mezuniyet coşkusunu doyasıya yaşadı.