Muz alan aileye zehirli örümcek şoku!

Muzun satıldığı süpermarket kapatıldı. Yetkililer yetişkin örümceği arıyor
Yayınlanma tarihi: 06 Haziran 2015, Cumartesi günü, saat: 12:31

İngiltere'de günlük alışverişini yapan bir aile her gün karşılaşmayacakları bir tehlikeyle burun buruna geldi. 

Evlerinin yakınlarındaki Aldi süpermarketten muz alan aile, eve gittiklerinde muzun üzerinde çeşitli yumurtalar görünce yetkilileri aradılar. Uzmanlar muzun üzerindeki yumurtaların dünyanın en zehirli örümceği olarak bilinen Brezilya Gezgin Örümceği'ne ait olabileceğini belirtti.

Bunun üzerine şansız ailenin evi karantinaya alındı fakat herhangi bir yetişkin örümcek bulunamadı. Evden birşey çıkmayınca süpermarket polis tarafından kapatıldı ve bu sefer de markette arama yapıldı. Ancak markette de yumurtaları bırakan yetişkin örümcek bulunamadı. 

GUINNESS'DE YER ALIYOR

Bu yumurtaların bu kadar paniğe sabep olmasının çok haklı bir nedeni var. Brezilya Gezgin Örümceği ya da bilimsel ismiyle Phoneutria örümceği Guinness Rekorlar Kitabı'na göre dünyanın en zehirli örümceği ünvanını elinde bulunduruyor. Isırdığı insanlar inanılmaz bir acıyla paralize oluyor ve birkaç saat içinde ölüyor. Örümceğin zehirinin panzehiri var ancak birçok durumda evde tek başınayken ısırığa maruz kalanlar, yetkilileri arayamayacak kadar acı çekebiliyor. 

Phoneutria çok saldırgan bir örümcek değil ancak gündüzleri evlere girip gölgede saklandığı için, insanlarla karşılaşma olasılığı yüksek.

Polis güvenlik nedeniyle muzu alan ailenin bir süre evlerine geri dönemeyeceğini açıkladı.  

Etiketler: Muz   alan   aileye   zehirli   örümcek   şoku  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 7 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki