Mutlu Yuva, Çanakkale Ruhunu Anlattı

Yozgat Mutlu Yuva Mutlu Yaşam Derneği düzenlediği "Çanakkale Ruhu Yozgat'ta" isimli konferansta Çanakkale ruhunu yaşattı.
Yayınlanma tarihi: 19 Mart 2015, Perşembe günü, saat: 07:06

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan programda Yozgat Mutlu Yuva Mutlu Yaşam Derneği Başkanı Prof. Dr. Muhammet Fevzi Polat yaptığı açılış konuşmasında" Çanakkale Deniz  Zaferi'nin 100’üncü yıl dönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü etkinlileri kapsamında Yozgat Mutlu Yuva Mutlu Yaşam Derneği olarak hazırladığımız programa hoş geldiniz diyorum. Çanakkale destanında 250 bin Mehmetçiğimiz kanlarını toprağa, ruhlarını Cenab-ı Hakka teslim ederken bizlere bir mesaj da bıraktılar. Bu birlik ve beraberlik mesajı her ne şartta olursa olsun bu topraklara sahip çıkın idi. Bizlerde bunu çocuklarımıza aktarmak istedik ve böyle bir program hazırladık."dedi.
 
Çocuklarımız Milli ve Manevi Değerlerimize Bağlı Yetişiyor
Vali Abdulkadir Yazıcı da, yaptığı konuşmada Mutlu Yuva Mutlu Yaşam Derneği'nde milli ve manevi değerlere bağlı bir nesil yetiştirmek için yola çıktıklarını belirterek, "Bizim görevimiz her biri kendi öz evladımız olan bu çocuklarımızı, Mevla’nın rızasına uygun tarzda okulunda, sınıfında, toplum içinde örnek çocuklar yetiştirmektir. Her kâmil insanın, her mükemmel ailenin kendi çocuğuna verdiği güzel eğitimden daha fazlasını bu evlerde verildiğini görmek ve anlamak mümkündür. Devletine bağlı, milletine bağlı, ülkesine bağlı, bayrak sevgisiyle, inanç ve iman içerisinde insanlar yetiştirmek için ortaya konmuş bir emektir. Biz vazifemizi yapıyoruz, gayret ediyoruz. Neticeyi de Mevla’dan bekleyeceğiz" şeklinde konuştu. 
 
Minikler Çanakkale Ruhunu Yaşadı ve Yaşattı
Programda çocuk evlerinde kalan minikler Çanakkale Destanı Şiiri ve Çanakkale Türküsünü okudu. Daha sonra çocuk evlerinde kalan çocuklar arasında düzenlenen mektup yarışmasında birinci olan Ayşe Demir; "Sevgili dedelerim; ben bu vatanı emanet ettiniz ve bu vatana gözü gibi bakmaya ant içen Ayşe Demir" sözleriyle başlayan ve duygu dolu ifadeler içeren "Dedeme Mektup" isimli mektubunu okudu.
 
Araştırmacı Yazar Ozan Bodur Çanakkale Ruhunu Anlattı
Programın son bölümünde  Araştırmacı Yazar Ozan Bodur "100 yıl geçtikten sonra Çanakkale üzerine konuşmak, hele de bu konuşmayı yabancıların  çanak dediği Çanakkale'yi kale haline getiren Yozgatlıların içerisinde yapmak benim için büyük bir şereftir. Bu nedenle  beni buraya davet edip bu konuşmayı yapmamı sağlayanlardan Allah razı olsun diyor ve onlara çok teşekkür ediyorum" sözleriyle başladığı konferansta imkansızlıklar içerisinde kazanılan tarihimizin en önemli zaferlerinden biri olan Çanakkale Savaşını anlattı.
Vali Yazıcı, konferans sonrasında  Araştırmacı Yazar Ozan Bodur'a verdiği konferanstan dolayı teşekkür plaketi verdi.
 
Bozok Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenen programa Vali Abdulkadir Yazıcı'nın yanı sıra Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Uçar, İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, Mutlu Yuva Mutlu Yaşam Derneği Başkanı Prof. Dr. Muhammet Fevzi Polat, Bozok Üniversitesi Fakülte Dekanları, Bozok Üniversitesi öğrencileri, Hami-Yet Anne ve çocukları ile Yozgat Mutlu Yuva Mutlu Yaşam Derneği’ne bağlı çocuk evlerinde kalan çocuklar katıldı.

 

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki