Yozgat'ın geleceğe yönelik hedefleri hakkında Valimiz Kemal Yurtnaç ve Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan’la fikir alışverişinde bulunan Başbakanlık Müsteşarı Fuat Oktay, bulunduğu görevin ülkemize hizmet etmek için bir araç olduğunu, görevi esnasında tüm imkânları zorlayarak Yozgat’a destek olduğunu ve olacağını ifade ederek tüm hemşerilerimizin bayramını tebrik etti.

Belediye Başkanı Kazım Arslan, Fuat Oktay’a, “Yeni hal projesi” ve “Kapalı otopark ve yeni kent meydanı projeleri” hakkında bilgi aktararak destek talebinde bulundu, projeleri içeren iki dosya verdi. Projeleri inceleyen Fuat Oktay ise Belediye Başkanı Kazım Arslan’a projelerin hayata geçirilebilmesi için elinden geleni yapacağını belirterek, destek sözü verdi.

Daha sonra Sorgun, Çekerek, Kadışehri ve Aydıncık ilçelerini Vali Yurtnaç ile birlikte ziyaret eden Oktay, belediye başkanlarından yörenin sorunları konusunda bilgi aldı ve bölgeye yönelik planlı çalışmaların Yozgat’a fayda sağlayacağını belirterek tüm bu çalışmaları destekleyeceğini, Yozgat’ın geleceğinin çok parlak olduğunu, başta Adalet Bakanımız Bekir Bozdağ ve milletvekillerimizle memleketimiz için gayret gösterdiklerini ifade etti.
 
Aydıncık ilçesinden geç saatlerde Ankara’ya uğurlanan Başbakanlık Müsteşarı Fuat Oktay’a yöre halkının büyük ilgi gösterdiği gözlendi.