Geleceğimizin teminatı gençlerin fikir dünyasını inşa etmek üzere başlatılan Anadolu Mektebi Yazar Okumaları projesi kapsamında Mustafa Kutlu paneli düzenlendi.
 
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonunda gerçekleştirilen panelde projeye katılan öğrenciler tarafından konuşma yapıldı.
 
Panele katılan ve projenin mimarlarından olan Eski Tarım Bakanı Sami Güçlü burada yaptığı konuşmada, öğrencileri okumaya teşvik edeceklerini, okumayı sevmeyen öğrencileri de okumaya özendireceklerini söyledi.
 
Öğrencilerin kendi gayretleriyle okumalar yaptıktan sonra, belirledikleri zaman dilimlerinde öğretmenlerle bir araya gelerek, okumalardan paylaşımda bulunacaklarını belirten Güçlü, her okuma döneminin sonunda Ankara ya da farklı bir şehirde büyük bir panelle tüm öğrencileri bir araya getireceklerini sözlerine ekledi.
 
Vali Kemal Yurtnaç ise, geçtiğimiz yıl yapılan Necip Fazıl sempozyumundan sonra Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Projesini başlattıklarını belirterek, “Bir ideal, bir hedef yoksa bu çalışmalar ancak şeklen olur. Biz Yozgat’ta ki bu çalışmaların şeklen olmasını istemiyoruz. Hem eğitimde ki kaliteyi nasıl artırırız, stratejisini, hedefini geçtiğimiz sene 300 arkadaşımızla yaptık ve bu sene uygulamaya koyduk. Çalışmamızdaki strateji planından kendimize dört tane hedef belirledik. Bu hedeflerden bir tanesi de kimlik ve kişilik oluşturmaya yönelikti. Kimlik ve kişilik oluşturmada da çeşitli kültür faaliyetleri ile dava adamları ile yazar okumaları ile destekliyoruz. Geleceğimizin teminatı gençlerimizin fikir dünyasını inşa etmek üzere Eski Tarım Bakanımız Sami Güçlü ile başlattığımız Anadolu Mektebi Yazar Okumalarında Mustafa Kutlu panelinde gençlerimizi imrenerek dinledik. Yozgat’ın entelektüel altyapısını oluşturarak kimlik inşasına çalışıyoruz” dedi.
 
Bu tür çalışmaları sonuna kadar devam ettireceklerini ifade eden Vali Yurtnaç, “Bu çalışmaları fert fert yayacağız. Tabi bunu yayarken de bir gururun kibirin içerisinde olmayacağız. Bir hedef dahilinde bunu ileriye taşıyacağız. Bu çerçevede gerek Anadolu Mektebi Yazar Okumaları çalışmalarında gerek Necip Fazıl yılı etkinliklerinde koyduğumuz hedefleri tek tek takip ediyoruz" diye konuştu.
 
Valilik Kültür ve Sanat Danışmanı Yazar Mustafa Çiftçi ise burada yaptığı konuşmada, gençlerin içindeki sesi duymak istediklerini, Mustafa Kutlu’nun ise gençlerin içindeki sesi ortaya çıkarabilecek önemli bir örnek olduğunu söyledi.