Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Yozgat Şubesi Başkanı Ferudun Daştan, Afrin harekatına destek amacıyla Kilis'te düzenlenen Başkanlar Kurulu toplantısı ile Kahraman Türk Askerinin, Devletin ve Kilis halkının yanında olduklarını hissettirmek istediklerini söyledi.

Daştan, yaptığı yazılı açıklama ile MÜSİAD'ın Kilis programını değerlendirdi. MÜSİAD Yozgat Şubesi Başkanı Ferudun Daştan, derneğin başkanlar kurulu toplantısının Afrin Operasyonu'na destek olmak, roket saldırısı sonucu maddi kayba uğrayan üyelere destek olmak ve bölge halkının yanında olduklarını hissettirmek amacıyla Kilis'te yaptıklarını ifade etti.

MÜSİAD Sınırın sıfır noktasında
81 il başkanı, yönetim kurulu üyeleri ve MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan'la birlikte Kilis'te bulunmalarının tek bir sebebinin olduğunu ifade den Daştan; "Savaşın sınır noktasındaydık; 81 il başkanımız, yönetim kurulumuzun kıymetli üyeleri, genel başkanımızın orada olmasının tek amacı vardı; orada sınırın sıfır kilometresinden bütün sivil toplum örgütlerine, düşünebilen herkese şu mesajı gönderdik; 'MÜSİAD olarak biz buradayız, devletimizin, mehmetçiğimizin sonuna kadar arkasındayız" açıkamasında bulundu.

Kilis'in Suriye meselesinden doğan krizleri; siyasi kültürel ve ekonomik anlamda en derinden yaşayan şehir olduğunu vurgulayan Daştan, 2 yıl önce gönderilen roketler ile 2 hafta önce atılan roketlerin, ayrı gibi gözükse de aynı kaynaktan beslendiklerini vurguladı.

"Çünkü biz biliyoruz ki tehdit altında olan Kilis'in sınırı değildir. Tehdit altında olan, Türkiye'nin sınırıdır. Ve elbette Kilisliler böyle büyük bir ülkenin sorumluluğundan payına düşen neyse baş tacı edeceklerdir" ifadelerine yer veren Ferudun Daştan; "Askerimizin başarıyla sürdürdüğü operasyonlarla birlikte Kilis halkının itidalli duruşunun, bu zor zamanlarda son derece kıymetli olduğunu ifade etmek istiyoruz. İnsanımızın bu olgunluğu karşısında, teröristler amaçlarına ulaşamıyor ve elleri gittikçe daha da zayıflıyor. İşte milletimizin en zor anlarda kenetlenme hali ve bu onurlu duruşu, Türkiye'nin elinde bulundurduğu ve emin olalım ki bütün dünyanın hayranlık duyduğu nimetlerden biridir. Milletimizin, vatan söz konusu olduğunda Çanakkale Ruhunu yeniden canlandırdığını, en son, 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası net bir şekilde gördük. Şüphesiz, biz bu gücü vatan sevgisinden, atalarımızın bin bir cefayla koruduğu, miras bıraktığı Anadolu topraklarından alıyoruz" diye konuştu. .

Ülke ekonomisinin operasyonlardan olumsuz etkileneceği yönündeki söylentilerin asılsız olduğunu vurgulayan Daştan, iş dünyası  ve ekonominin mevcut durumuna hakim iş insanları olarak, Türkiye ekonomisinin ne kadar sağlam temeller üzerinde durduğunu net bir şekilde gördüklerinin altını çizdi.

MÜSİAD'ın Kilis programı sırasında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fama Betül Sayan'ın da bölgede bulunduğunu hatırlatan Daştan, tüm sivil toplum kuruluşlarını bölgeye destek olmaya, bölgede bulunmaya davet etti.

Devletimiz Kilis'in her yerinde
Devletin tüm kurumları ile Kilis halkının yanında olduğunu söyleyen MÜSİAD Şube Başkanı Ferudun Daştan, şunları kaydetti:

"Devletimizi orada gördük. Bakanımız oradaydı, MÜSİAD oradaydı, işverenlerimiz oradaydı. (MÜSİAD işverenler kuruluşu). Orada herkes elinden geleni yaptı. MÜSİAD'a bağlı olan bütün işadamlarımız orada ellerinden gelen maddi desteği sınırı olmaksızın Edirne'den Şırnak'ından, Yozgat'ından, İstanbul'undan, Ankara'sından yaptı. Dolayısıyla biraz daha duyarıl olmak zorundayız. Birlik, beraberliğimizi buralarda göstermeliyiz. Zorlu mücadelesinde Allah ordumuzu muvaffak eylesin. Operasyonda şehit düşen kahraman Mehmetçiklerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına ve ülkemize sabırlar, yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyorum" diye konuştu.