MÜSİAD Yozgat Şube Başkanı Ferudun Daştan, teşkilatlanma çalışmalarını büyük oranda tamamlayan derneğin tanıtımı amacıyla Yozgat Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) bulunan işadamları ile bir araya geliyor. 

Yozgat’ta kısa bir süre önce kuruluşunu tamamlayan MÜSİAD, teşkilatlanma çalışmalarında da yoğun bir süreç yaşıyor. Nisan ayında geniş katılımlı bir açılışa hazırlanan MÜSİAD Yozgat Şubesi’nin kurucu başkanı Ferudun Daştan, dün Yozgat OSB’de işadamları ile bir araya geldi. 

Ziyaret ettiği işletmelerde büyük bir ilgiyle karşılanan Daştan, MÜSİAD’ın kuruluş amacı, ilkeleri ve Yozgat’taki hedeflerinden bahsetti.

Yozgat’ta iş dünyasına önemli kazanımlar sağlayacak MÜSİAD’ın sadece Türkiye’de değil dünyada da 11 bini aşan üyesi ile 50 bin işletmeyi temsil ettiğini hatırlatan Daştan, yaklaşık 1 milyon 600 bin kişiye istihdam sağlayan, yurt içinde 86 irtibat noktası bulunan bir STK vizyonu ile çalıştıklarından bahsetti.

Teşkilatlanma çalışmasını büyük oranda tamamladıklarını kaydeden MÜSİAD Şube Başkanı Ferudun Daştan; “Yeni yönetim kurulu ile MÜSİAD’ın önceden belirlemiş olduğu ilke ve değerleri paylaşarak üye sayımızı arttırmak, üyeler arasında iletişim ve dayanışmayı geliştirmek kendi içimizde sağladığımız bu birlik ve beraberlik ruhu ile Yozgat’mızın maddi ve manevi anlamda daha da yükselmesini hedeflemekteyiz. İnsanları birbirine bağlayan, fikirler, duygular ve inançlardır. Bu esasın üzerine kurulmuş, gönüllülük ilkesi ile çalışan, MÜSİAD’ın bir gönüllüsü olarak, ülkemizin sosyal, kültürel, siyasal, ekonomik, bilimsel ve teknolojik yönden kazanması ve kalkınması için elimizden gelen gayreti gösterirken, bu gücü de üyelerimizden alacağız” diye konuştu.