Mükremin Göleti'nde Çevre Temizliği

Sorgun Mükremin göletinde çevre temizliği yapıldı.
Yayınlanma tarihi: 07 Mayıs 2015, Perşembe günü, saat: 09:29

Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, oluşturdukları 30 kişilik bir temizlik ekibiyle, bir gün boyunca Mükremin Göleti etrafında temizlik çalışması yapıldığını söyledi.

Mükremin Göleti'nin ilçenin merkezinde ve herkesin sık sık uğradığı bir mekan olduğunu gerek Sorgunluların, gerekse Sorgun'dan geçen vatandaşların burada piknik yaptıklarını söyleyen Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek "Ancak buraya gelen vatandaşlar çöplerini olduğu yere bırakıp gidiyorlar. Çevreye duyarsız kişilerce yapılan bu davranışlar, gölet kenarında büyük ölçüde kirlilik yaratıyor. Mükremin Göleti çevresine fidanlar diktik. Yarın o fidanlar büyüyünce halkımızın piknik yapacağı çok güzel bir alan olacak" dedi.

Vatandaşların, yaptıkları piknik sonrasında yedikleri ve içtiklerinden arta kalan çöplerini olduğu yere bırakıp gitmelerinin çevrede kirlilik yarattığını hem de mikrop saçtığını dile getiren, Başkan Şimşek, "Belediye temizlik ekipleri her yıl düzenli olarak bahar temizliğinde Mükremin göletinden başlayarak ilçemiz genelinde temizlik yapmaktadırlar. Vatandaşlarımızdan istediğimiz temizlik için biraz duyarlı olmaları ve çevreye gereken önemi vermelerini" diye ifade etti.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki