Her sabah yaşadığımız sorunla baş etmek için, mükemmel saçlarla uyanmanın sırlarını derledik. Hem basit hem de şaşırtıcı sonuçlar yaratan bu formüller hayatınızı kolaylaştıracak.

Sabah işe, okula yetişme telaşı arasında en büyük sorunlardan biri kuşkusuz saçlarımız. Sabah kalktığımızda saçlarımızı hiçbir zaman istediğimiz gibi bulamamaktan şikayetçiyiz. Açıkçası pek haksız da sayılmayız. Kim istemez ki uyuduğu gibi uyanıp güne başlamayı?

Doğal dalgalar için: 
Hiç uğraşmadan kusursuz görünen kadınlara imrenerek bakanlardan mısınız? Aslında onlar da uğraşmıyor değil; sadece bazı yöntemleri bizden daha fazla biliyor. Sabah kalktığınızda doğal görünümlü dalgalar elde etmek için saçlarınızı kalın tutamlara ayırarak örün ve öyle uyuyun. Babaanne yadigarı bu yöntem çok işinize yarayacak. Sabah üzerinde biraz oynayıp spreyle sabitlediniz mi hazırsınız!

Bombshell dalgalar: 
Victoria's Secret meleklerinin çekici saçlarına sahip olmak çok zor değil. Gece yatmadan önce gevşek bir topuzla toplayacağınız saçlarınız sabah serum ve kremlerle canlı bukleler olarak size geri dönecek.

Düz saçtan vazgeçemiyorsanız: 
Düz fön çektiğim saçlarınız sabah da aynı şekilde olsun istiyorsanız, saçınızı tek bir tarafta toplayın ve ipek bir eşarpla sarın. Düşmemeleri için friketelardan (tel toka) destek alabilirsiniz.

Duşu akşamdan alın: 
Duş aldıktan sonra saçlara şekil vermek saatler sürebiliyor. Saçlarınızın kabarıklığını ve elektriklenmesini önlemek için duşunuzu akşamdan alıp yatın. Sabah saç şekillendirmek çok daha kolay olacaktır.

Yastık-çarşaf seçimi: 
İpek ve saten yatak takımları, saçlarınızın şeklini bozmadan prensesler gibi kalkmanıza yardımcı olacak. Saçınızın karışmasını, dolanmasını, birbirine girmesini engelleyecek saten, ipek çarşaflar daha güzel uyanmanızı sağlayacak.

Bakımı ihmal etmeyin: 
Bu taktikleri almış olmanız saç bakımınızı ihmal etmeniz anlamına gelmiyor. Nasıl ki cildimiz her gün nemlendiriciye ihtiyaç duyuyorsa, saçlarımız da benzer bir bakımı hak ediyor. Bu yüzden saç maskelerine ve saçınıza uygun saç bakımınıza yeterli önem verdiğinizden emin olun. Daha kalıcı ve etkili bir çözüm olacağının garantisini veriyoruz.

Kaynak: Kadincaozel.com