Muhtarlar Yozgat’ın manevi dinamiklerini gezdi

Yozgat’ın Sorgun ilçesinde görev yapan mahalle muhtarları Eczacı Hüseyin Alp Doğan’ın organize ettiği bir turla Yozgat’ın manevi dinamiklerini gezdiler.
Yayınlanma tarihi: 03 Temmuz 2015, Cuma günü, saat: 10:55

Yozgat’ın Sorgun ilçesinde görev yapan mahalle muhtarları Eczacı Hüseyin Alp Doğan’ın organize ettiği bir turla Yozgat’ın manevi dinamiklerini gezdiler. Gezi kapsamında ilk olarak Gedikhasanlı köyünde yatan Kutbi Cihan Mehmet Şakir Efendi’nin kabrini ziyaret eden muhtarlara burada, Garajlar Yeni Camii İmamı Ahmet Çınar Çetin tarafından Şakir Efendi’nin yaşam hayatı ve kerametleri hakkında bilgiler aktarıldı.

Ahmet Çınar Çetin Hoca’nın yaptığı duanın ardından Gedikhasanlı köyünden ayrılan muhtarlar daha sonra Osman Paşa Tekkesi köyünde Emirci Sultan’ın kabrini ziyaret ettiler.

Buradan Yozgat’a geçen grup, Yozgat Sarı Toprak Mezarlığı’nda önce 1. Cihan Savaşı Müdafai Şark Gazilerinden  Emekli Binbaşı Kutbüz Zaman Seyyid Şeyh Osman Nuri Bağdadi’nin, Yozgat ilk  müftüsü Mehmet Hulusi Akyol’un kabrini ziyaret edip dua okudular.

Geçen yıllarda meydana gelen bir yangında büyük hasar gören Ahmet Efendi’nin dergahını, ardından da Yozgat’ın tanınmış din adamlarından Halil İpek Efendiyi evinde ziyaret eden muhtarlar, Nohutlu Belediye Tesislerinde verilen iftar yemeğine katılarak  Sorgun’a döndüler.

Geziyi organize eden Hüseyin Alp Doğan, bu ülkenin insanları olarak kendi değerlerimizin kıymetini çok iyi bilemediğimizi, oysa binlerce kilometre uzaktan gelen insanların bu tür yerleri ziyaret ettiğini söyledi.

Alp Doğan “Bu mübarek Ramazan ayında istedim ki, muhtarlarımız önce kendileri buraları görsünler,  sonrasında da dostlarına komşularına buraları anlatsınlar istedik. İnanıyorum ki, bu sayede buraya gelen ve dua okuyan her insanın duasından biz de sebeplenmiş olacağız. Bu da bizler için yeterli bir hayırdır” dedi.

Etiketler: hüseyin alp doğan  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki