Müftülükten Kutlu Doğum Semineri

Kutlu Doğum Haftası münasebeti ile Sarıkaya İlçe Müftülüğü tarafından organize edilen seminer kapalı spor salonunda gerçekleştirildi.
Yayınlanma tarihi: 21 Nisan 2015, Salı günü, saat: 16:52

Sarıkaya İlçe Müftülüğü tarafından prganize edilen seminere Garnizon Komutanı J.Ütğm. Adem Yeleğen, Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel, Bozok Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Salih Karacabey, Karayakup Belediye Başkanı Dursel Erdoğan, Sarıkaya Müftüsü Necmettin Kayar, Boğazlıyan Müftüsü Mehmet Güler, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, Sarıkaya merkez ve köylerden çok sayıda vatandaş katıldı. 

Geceye katılanlara girişte Sarıkaya Müftülüğü personeli tarafından karanfil dağıtıldı. Seminere saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Daha sonra Kuran’ı Kerim tilaveti yapıldı. Devamında ise gecenin açılış konuşması Sarıkaya Müftüsü Necmettin Kayar yaptı. Müftü Necmettin Kayar konuşmasının sonunda seminer vermek üzere davetlerini kırmayarak gelen Bozok Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Salih Karacabey’ e bir teşekkür plaketi verdi.

Daha sonra mikrofona Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı temalı seminerini vermek üzere Prof.Dr. Salih Karacabey geldi. Prof.Dr. Karacabey yaklaşık 45 dakika boyunca Kuran’ ı Kerim’ den ayetlerle ve hadislerle Peygamber Efendimizi ve birlikte yaşama ahlakını anlatan bir seminer verdi.

Seminerin devamında ise ilçe genelinde köylerde ki Kuran’ı Kerim kurslarında düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödül takdimi yapıldı. Gecenin sonunda salona gelen vatandaşlara pilav ikramında bulunuldu.

Etiketler: sarıkaya   kutlu   doğum   seminer  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki